| Lucas_Raj_1986 a întrebat:

Am cautat teorema Zoei Ceausescu pe internet, dar am gasit in locul ei doar date biografice.Stie cineva aceasta teorema?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Nu stiam ca are o teorema care ii poarta numele. Daca te uiti pe wikipedia la bibliografie, vei gasi articole publicate de ea.
https://en.wikipedia.org/wiki/Zoia_Ceau%C8%99escu
In perioada facultatii am avut un curs cu ea. Stia meserie si era foarte modesta. In pauze statea pe hol, fuma de rupea si vorbea cu oricine voia sa o intrebe ceva.