| alex10enache a întrebat:

Am pentru voi o intrebare:

Pe o farfurie am 2 mere galbene si 2 roşii. Câte mere am pe farfurie?

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

-Cât e ceasul?
-După barometrul meu, e miercuri!

Cam aşa se potriveşte întrebarea ta cu categoria asta.
P. S.: De ce mama naibii sunt stupidizate toate răspunsurile atât cele corecte cât şi cele eronate?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Două mere, pentru că celelalte sunt roşii (legume).
O zi bună!

pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

| Dmonik a răspuns:

M-ati omorat, ati ajuns cu merele si cu rosiile si la Stiinta si Filosofie!

| DorelSudoru a răspuns:

4 ma catericosule... dar nu pride nimeni gluma

| Pomar a răspuns:

| MidnightLady a răspuns:

Asta ce-i? Stiinta? Filozofie?

| GyeBaek a răspuns:

4 mere dar daca lemnanci ai 0.

| CobraLeon a răspuns:

Ai 2 merge galbele si 2 rosii => in total 4 mere daca spuneai ca ai 2 mere si 2 rosii atunci aveai doar 2 mere

| eugeniu_6685 a răspuns:

Itrebarea poate fi contestata de oricine pentru constructia ei.Intr-o conversatie ar fi mers, scrisa se vede omisiunea care produce "defectiunea" raspunsului.

| Melody a răspuns:

Doua mere... celelalte sunt tomate

| andreeaemmma a răspuns:

E tare
Asta ne-a spus-o si dirigintele la scl
Ai doua mere si roua rosii(leguma)

| saymoon a răspuns:

Rosiile ( stiintific numite patlagele rosii, s a luat doar prescurtarea), sunt fructe oficial, nu legume.
4 fructe in total, 2 mere si 2 patlagele rosii ( fie, rosii).

| xMădă a răspuns:

2 rosii adica 2 rosii legume sau inca 2 mere rosii?
Eu as zice ca 2 mere, dar daca acolo e culoarea rosu as zice 4.
Dar sun sigura ca 2 mere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 merebig grin. pentru ca celelalte sunt rosii laughing(legume)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da.doua baloane mergeau in sus. unul intreaba, mai poti? celalalt raspunzeste; mai, poc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 mere

| DSGline a răspuns:

Sall! Deci pe farfurie ai in total 4 mere adica 2 galbene si 2 rosii!
Funda?

| Keilly a răspuns:

2 mere?

| vlad_2650 a răspuns:

2 mere

| CorynutzaBeibi a răspuns:

Cuvantul"rosii" se poate incadra in 2 parti de vorbire, in acest sens: adjectiv sau substantiv.
Daca e substantiv, pe acea farfurie ai 2 mere galbene
Daca e adjectiv, ai 4 mere.

| danny999 a răspuns:

2 mere