| ioanaca a întrebat:

Am trait cu o fantoma de cand ma stiu si am un vis care il visez zilnic de la gradinita simt o prezenta paranormala se misca lucruri se aud sunete am si martori sa nu ma credeti nebuna. Cum sa scap de fantoma?

Răspuns Câştigător
| мicutza a răspuns:

Buna. Nu multi sunt in stare sa inteleaga ceea ce tu incerci sa spui aici. Eu de exemplu te pot intelege deoarece am trecut prin asta de la varsta de 5 ani pana la 15 ani iar de 4 ani nu mai am treaba cu acele " VISE ", la mine nu erau doar vise ci ma trezeam noaptea si vedeam " o fiinta, neagra, inspaimantatoare " nu puteam sa strig dupa ajutor desii nu eram singura in casa, nu puteam nici sa ma misc si nici sa strig, e un moment ciudat, nu tr sa fii influentata de diavol sa patesti asta, numai fraierii rad cand vad ce se scrie pe aici. Si acum cand imi aduc aminte de acei ani de cosmar imi vine uneori sa plang si mereu mi se zbarliga pielea pe mine. Intradevar e inspaimatator sa auzi asta si cel mai rau e sa ti se intample.

24 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. http://www.google.ro/......tp?/imgres jpg&imgrefurl=http://kidz.garbo.ro/......s%3Disch:1
Vai, nu se poate aşa ceva.

pa, pa.

| cristi202 a răspuns:

Ceea ce experimentezi nu e un lucru usor. Cred ca iti dai seama ca unii nu cred ca e real. Odata am experimentat si eu mirosul de mortaciune in casa, impreuna cu sentimentul unei prezente malefice, si m-am bucurat ca nu sunt la mine acasa, si ca nu eram singur. Interesant e ca nu numai eu am simtit mirosul acela, deci nu a fost o inchipuire. Te cred cind spui ca e vorba de un demon - aceasta e de fapt realitatea. Mai grav e ca il simti inca de la gradinita. Daca era ceva trecator, nu era asa de grav, insa asa, inseamna ca undeva, in viata ta, pe cind a aparut prima oara, a aparut pentru ca in sufletul tau i-ai deschis o "portita", ai facut ceva ce nu trebuia sa faci (sau parintii tai au facut cu tine), si astfel acel demon are acces in viata ta. Nu merge cu nimic, din nefericire, nici doar sa crezi, nici cu preoti, nici meditatie, nimic. Trebuie sa te intorci in timp sa vezi ce s-a intimplat. Asemenea cazuri apar cind cineva merge la ghicitoare (nu acelea care se prefac, ci care chiar sunt ghicitoare), se primesc amulete care au vraji asupra lor, sau cind se invoca spiritele mortilor sau cind se fac anumite legaminte cu privire la unele lucruri, sau orice fel de lucruri din acestea. Si pina nu se rezolva acea problema, nu se rezolva mai nimic.
Te poate ajuta doar un lucru, insa nu stiu cit de sigur e. E vorba de "rugaciunea inimii". E o rugaciune scurta, dar care adesea se dovedeste a fi eficienta. Ti-o redau, si, cind simti acea prezenta malefica, spune-o in gind, iar daca esti singura, spune-o cu voce tare. Rugaciunea este: "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai mila de mine, pacatosul!" Si chiar as fi interesat sa stiu daca "functioneaza".
Dumnezeu sa te ajute sa scapi de acele lucruri urite!

| mihaibrasov a răspuns:

Nu stiu daca poti scapa. Cu multa credinta ai ceva sanse.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Cum ar putea cineva sa aiba martori pentru un vis?

Răspuns utilizator avertizat
| muzicalBoX a răspuns:

Ai putea sa nute mai uitii la Fenomene stranii si sa-l ignorii atata timp cat crezii ca el esste drac asta e ia imaginazatii un iepuras sa vezii ca nu aosa mai fie drac.

| DanielJackson a răspuns:

Nu cred ca e asa greu sa-l rogi pe Dumnezeu sa te ajute. asta in cazul in care crezi in el si nu te consideri prea independenta sau ti-e rusine sa-l rogi asta. in plus, lucrurile se pot misca daca chiar crezi asta...nu e neaparat sa le miste cineva.

| DanielJackson a răspuns:

Stiu ca suna aiurea dar cam asta e, Dumnezeu exista dar si diavol. iar daca reusesti sa misti lucrurile diavolul va profita, sa te faca sa crezi ca e cineva care le misca si nu tu, ca sa te sperie si astfel tu renunti nu o mai faci, si iti pierzi abilitatile.

| RS4 a răspuns:

Nu-l mai hrani! lasa-l sa moara!

| Zuzix_3861 a răspuns:

Ar trebui sa mergi mai des la Biserica si sa rogi un preot sa te ajute.

| Rapu a răspuns:

Cheama un preot sa iti faca o sfestanie. asta daca esti de religie ortodoxa. Daca nu poti chema un expert paranormal care te va ajuta sa scapi de acel spiritbig grin

| recrutul a răspuns:

Mergi la un psiholog [ atentie nu psihiatru]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce vrei sa scapi? ai cautat s-o intelegi? poate are nevoie de ajutor.de ajutorul tau.ai incercat sa comunici cu ea? ganditute-ai ca poate are rolul de a te ajuta? poate e ingerul tau pazitor? daca nu ti-a facut nimic rau, de ce sa vrei sa scapi? poate tu esti pentru ea o fantoma si vrea si ea sa scape de tine? ia observa mai in amanuntime si dupa aia hotaraste.fiindca deocamdata tu esti singura persoana in jurul careia se poate manifesta.incearca.si spune-ne si noua ce ai reusit.

| ada137 a răspuns:

Lejer ignoroo si a-i sa scapi de ea...

| fuzzy a răspuns:

Wow credeam ca eu sunt singuru care a patit asa ceva.

| fuzzy a răspuns:

Am patit si eu asa ceva acum vreo 2 ani cam o saptamana incontinuu ma trezeam nu puteam sa ma misc si vedeam o chestie verde dar de atmci nimic incearca sa nu te mai gandesti.

| ioanaca explică:

Am inceput sa meditez a mers un pic am chemat un preot cas ortodox dar nu se rezolva totul a inceput cu un miros de mortaciune e un demon l-am vazut cu propi ochi

| bogdanpope a răspuns:

Buna! Sa sti ca urmaresc in fiecare saptamana emisiunea fenomene stranii de pe discovery.Cred ca cel mai bine este sa chemi un preot sa-ti binecuvanteze casa.

| MikySeeYou a răspuns:

Imprietenestete cu ea...

| nugasescunnume a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la prea multe filme de groaza cu fantome.Din cate stiu nu exista fantome

| nugasescunnume a răspuns:

Eu zic ca au o coincidenta toate lucrurile astea.Iti zic sa nu te mai gandesti la asta si iti va trece

| DianaRednic a răspuns:

Buna.Multi dintre noi avem aceasta problema,care deseori este considerata un dar de la Dumnezeu,dar si un blestem,in cazul tau este un dar,poti vedea sau auzi prezenta unui spirit paranormal,dar nu ai incercat nici odata sa comunici cu el,poate ca vrea sa te ajute, poate este spiritul unui membru din familie care te iubeste si incearca sa comunice cu tine dar tu neincercand il respingi, iar el devine tot mai insistent, in acesta privinta tu nu poti decat sa comunci cu el sa afli ce vrea, iar daca el iti vrea raul incearca sa il ilaturi. Sper sa-ti fie de ajutor sfatul meu.big grin

| RebbyAndree67 a răspuns:

Pai si eu am facut spiritism cu prietena mea si a mers dar acum nu strim cum sa mai scapam deci sfatul meu e sa incerci sa vorbesti cu ea prin spiritism