| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut acum cateva zile in urma, un documentar interesant despre viata. Ziceau despre un copil din america, care avea 5 anisori, ca si-a luat parintii si fratii si i-au dus intr-o casa din nordul americii, zicand ca acolo a stat el inainte de a se naste.Nu fusese niciodata in acel loc, dar, cunostea toate incaperile.
Acum ma intreb si eu... Oare exista viata inainte de nastere? Mai precis... unde am fost noi inainte de a ne naste? P.S.Nu a fost singurul.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Criticule..numele documentarului pleasehappy

lolita
| lolita a răspuns:

Da, am vazut la televizor o ultime de cazuri, nu cred in viata dupa moarte si nici de viata inainte de nastere, totusi tie nu ti se intampla sa ai senzatia ca ai mai trait acelasi lucru? cred ca la toti ni se intampla asta.

| juniper a răspuns:

Cam ciudat

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foarte interesant.Am urmarit si eu mai multe emisiuni asemanatoare in care se vorbea de reincarnare, deasemeni am citit cartea "Enigma vietii si a mortii" nu mai retin autorul a fost cu multi ani in urma...

| ellene a răspuns:

De viata dupa moarte am auzit...de "in alta viata", "intr-o alta viata" la fel... dar de viata inainte de nastere (viata inainte de viata!) nu am auzit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Flav,... Voyager... e o emisiune in italiana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare stupida! La asta doar dumnezeu are raspuns, nu te mai uita la asa-zise documentare care nu ac altceva decat sa minta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@supersx, te-a lovit vreun popa cu ceva aghiazma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cred ca asta ar insemna si viata dupa moarte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta ceva trebuie sa fi fost...altfel, de unde deja vu-urile, convingerea ca locuri necunoscute le-ai mai vazut...insa nici asa ca in Adam si Eva al lui Rebreanu, acolo exista prea mare coerenta intre cele sapte existente! Probabil ca exista niste experiente anterioare nasterii...nu neaparat o alta existenta...fizica! confused

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@criticule, nu vreau sa fiu blestemat, afurisit sau trimis in iad, mai ales pentru ca, asa cum bine zicea cineva, "un ateu nu poate sa te trimita in iad, si nici nu o va face, pe cand un crestin poate si o va si face".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate supersx, dar, daca te blesteama o fac din nestiinta. Daca as da un raspuns la intrebarea care ai adresat-o tu, cea despre Iisus, as dobor recordul la voturi stupide.