| bleakk a întrebat:

Bai fratilor, trebuie sa va fac o marturisire. Si anume ca pe mine acest site, TPU, m-a ajutat destul de mult in a-mi crea o perspectiva de ansamblu, in sensul ca pot delimita mai bine clasele/grupele sociale de oameni, cei neinstruiti sau prosti si cei care au macar un neuron si-l mai folosesc din cand in cand. Dintotdeauna am folosit acest site doar pentru informare (selectiva) din anumite sfere care ma intereresau in mod special si nicidecum toate prostiile oferite de acesta. Mereu am pus intrebari, prin unele dorind sa relev ceva, prin altele sa aflu opinii sau sa ridic o idee punand-o la nivel ipotetic (Ce-ar fi daca/ cum ar fi sa). Multi,insa, le-au luat ca atare, desigur ca si eu am fost extrem de abil si am pus suflet in acest lucru. M-am ferit sa raspund la intrebari, de fapt nu asta a fost scopul crearii unui cont aici. Ironia si sarcasmul, de asemenea, au stat la baza. Acest lucru tot de pe acest site l-am invatat din experientele anterioare cu alti useri, destul de inteligenti, de la care am dedus ca sunt primordiale aceste aspecte (ironie/sarcasm) pe acest site. In cele din urma, am atins un anumit nivel si am constientizat ca TPU, este, in cele din urma un site folositor (pentru unii), pentru mine a fost in felul acesta. Va multumesc (unora)! krakilla,inferno,gaia,gizaz, drolja si la nivel tehnic k0sti. Va salut si imbratisez cu drag! Glumesc, va urasc din toti rarunchii. pa

14 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Misto asta, bravo! Chiar mi-a placut! Ai un plus de la mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce am citit prima jumatate a intrebarii ma pregateam sa scriu ceva plin de ironie si sarcasm. Dupa ce am citit si a doua jumatate, nu m-am mai pregatit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu taica Inferno nu stiu ce ai, el macar spre deosebire de cei mentionati nu dusmaneste pe nimeni. E adevarat ca si el scapa mereu cate o remarca din asta de neam prost, jignitoare. Dar o face doar pentru a se maguli pe sine insusi.

In rest sunt useri complexati pe site care s-ar manca unii pe altii. Stiu ce zic. Krakilla ar face gratar din Ray25tm (pestisor betta).
Iar eu din OoBunnyoO. E bun iepurele la gratar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"va urasc din toti rarunchii. pa"... bai pisica, vezi ca chem un chinez (ca trebuie' sa fiu putin rasist) sa te gateasca cu orez.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Gaia, nu fi rau ca te scot de la inima

| bleakk explică:

Ce parere ai despre aceste atitudini in general?
Eu opinez ca pentru acest site este una destul de ok si cred ca unul ca tine, inferno, ar trebui sa fie constient ca nu poate proceda in asa fel si in viata de zi cu zi ironizand tot ce-i cade in mana, chiar daca este involuntar, asa cum zici si tu. Desigur, nu este exclus acest lucru, dar eu tot raman la parerea ca acest user, krakilla face asta intentionat si nu dintr-o oarecare superficialitate sau prostie.

| Inferno a răspuns (pentru bleakk):

1.)Nu e problema mea ca X face pe prostul in mod intentionat sau nu.

2.)Eu nu ironizez oamenii care gresesc sau care nu stiu ceva. O fac doar daca sunt aroganti. E ca un dus cu apa rece.

Apropo, ai uitat sa-l mentionezi pe darkmagic in lista ta. Sau cu el nu te-ai intalnit?

Răspuns utilizator avertizat
| Coquinexta a răspuns:

Eu nu sunt "bai frate" cu tine.