| ALEXANDRA a întrebat:

Am avut un vis cu Bloody Mary, Duminica dupa ce am citit legenda! Vreau ca voi sa imi spuneti ce inseamna visul! Da funda!
In vis:

Eu cu familia mea ne-am uitat la filmul cu Bloody Mary! Dupa aceea urma ziua mea si am zis ca ma joc jocul cu Bloody Mary acolo! Un coleg care a avut curaj sa o cheme a facut tot ce i-am zis:am adus o oglinda, la 00:00 am aprins 12 lumanari si l-am pus sa strige de 12 ori Bloody Mary si sa se invarteasca! Dar nu a venit!

Apoi dupa 8 zile:

Eu si familia mea ne uitam iar la filmul acela! Dupa aceea mama si tata pleaca de acasa si ne lasa cu bunica! La 00:00 noaptea eu nu dormeam! Se loase curentul! Din intamplare am aprins 12 lumanari si le-am pus in fata oglinzi! Iar bunica mea a zis: Termina cu Bloody Mary! Iar apoi si a auzit ecoul inca de 3 ori! Iar in oglinda a aparut Bloody Mary!

Dupa ce a aparut fantoma:

Ea arata asa: Avea parul lung, negru, o rochie alba, era plina de sange si era transparenta; ca orice fantoma. Dupa accea bunica si fratele meu; Razvan fugisera de acolo unde vad cu ochii! Eu cum sunt mai fricoasa ca ei, mi s-au slabit puterile si nu mai puteam nici sa merg! Am rugat-o frumos pe Mary sa nu ma omoare sau sa ma ia cu ea in oglinda. Ea a zis ca imi va arata viitorul! Mi-a zis ca voi muri in somn!

Nu vreau sa imi spuneti ca am citit prea mult despre Bloody, ca aia stiu si eu. Vreau sa-mi explicati ce a vrut sa-mi spuna visul! fundita! Nam gasit alta categorie ma potrivita!

Răspuns Câştigător
| deeutzy a răspuns:

Si eu am vazut toate filmele cu bloody mary si legenda...dar sunt un pic deplasate de realitate.
visul tau sugereaza frica ta de a te intalni cu acel personaj si de a fi chiar tu in legenda (adica cea bantuita)
exista multe personaje "rele" in filme care arata precum ai descriso tu pe mary...precum fata aceea din the grudge...cea din the ring ( samara parca o chema)
deci nu iti face griji! tu ai visat aia pentru ca te-ai culcat cu gandul si cu frica la bloody mary. cum toate legendele sunt doar legende si asta este la fel. si eu am avut cosmaruri dar cu acea samara din the ring...si pot sa spun ca parca am inteles tot ce vroia in vis ( statea jos si plangea si ma implora sa o fac auzita inainte de 7 zile si de moartea ei). vroia ca eu sa nu mai fiu asa credula tongue si asa era si in film... vroia sa se faca auzita
nu iti mai face griji despre mary
si fa alte lucruri care sa te distrga de la atentia ta asupra ei

funda? :*

| Timeeeeeea a răspuns (pentru deeutzy):

Cam ce lucruri ar trebui sa faci?!

26 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

Nu mai pot de ras laughing doamne ce cretinitati cum sa crezi asa ceva, pe deasupra sa te si sperii de la un vis... deci la cate vise din astea am avut eu trebuia sa fi murit de miliarde de ori pana acum.

Te-ai uitat / citit prea mult Blood Mary si de aceea cand ai adormit subconstientul reda in vis lucrul la care te-ai gandit / te framanta cel mai mult in ziua respectiva.

Dupa cum o descrii tu imi pare ca tu cam minti pe acolo.
"era plina de sange" - doar de aia e BLOODY Mary.
"era transparenta; ca orice fantoma" - te-ai uitat prea mult la Scooby Doo, de unde stii ca "fantomele" sunt transparente?

Visul a vrut sa spuna sa nu mai crezi in toata povestile de adormit copii, cred ca te sperii si la Scary Movie, cel mai bine e sa nu te mai uiti la Horror daca esti asa fricoasa laughing

Oricum nu a insemnat visul nimic.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

laughing
Bloody Mary e o legenda Americana. Nu trebuie sa crezi in asemenea porcarii.
Cat despre vis, am avut atatea ca astea, ar fi trebuit sa mor de nu stiu cate ori.
Un sfat: Nu te mai uita la filme de groaza, si nu mai citii chestii despre ''fantome'' pe net.

| Schnitzel a răspuns:

Doamne, deci de asa vis ciudat nu am auzit in viata meastraight face Nu stiu ce inseamna dar zic sa vorbesti cu un preot. Poate e doar un vis...

| gabriel_9090 a răspuns:

Dar orice legenda si vis are un liceu si de realitate scumpo.

| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Pai daca ti'a zis ca mori in somn inseamna ca ti'a murit moarea, dar visul in sine nu cred ca a avut vreo semnificatie!:*funda(plz sa fac si eu 10 fundite)

| SashaPieterse a răspuns:

Pai si eu am avut multe experiente despre ea dar nici una ca tine.cred ca vrea sa-ti spuna ca daca mai aflii multe despre ea vei muri de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate visul vrea sa-ti spuna, sa nu mai citesti asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ieri tot pe TPU am citit despre ea si era cineva ca a dat cu filmulet in care o femeie aprindea lumanarile nici nu am asteptat mai mult si am inchis, nu am probleme pentru ca sunt credincios si ma rog seara inainte de culcare. fa si tu asa. Si este adevarat ce a zis,, MagnessCaffe'' subconstiientul lucreaza si te sperii de ce ai vazut cel mai urat in acea seara. Am vazut sambata trecuta cu cineva un filmulet de 10 minute cu filmul Exorcistul, a fost oribil, dar mi-a trecut si nu am avut nici un vis cu fetita aceea. Iar acum 2 ani am visat pe moartea ca imi ameninta familia, si tata era pe o scara si ea l-aa dat jos etc. Iti sugerez filme comedie, eu m-am cam plictisit de ele asa ca muit mai mult la Drama. Si in legatura cu visul tau semnificatia nu exista, subconstiientul a lucrat si a creeat o poveste de groaza. Uite iti dai de ieri cu Bloody Mary ce am vazut si eu si m-am speriat: http://www.tpu.ro/......cum-arata/ si uite iti sugerez melodii linititoare si vesele http://www.tpu.ro/......e-e-misto/ vezi ca am raspuns si eu cu o melodie de cam multe ori :)). Sper sa te fi ajutat! Fundita o:-) :o3?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Doar ti-a fost frica si asta s-a reflectat si in visul tau happy.

| emipenet a răspuns:

Este adevarat ce zici eu dupa am citit despre ea seara nu știu ce ora mi-a aparut in vis și a zis : Ai grija ce inseamna ce daca mai ma uit la o sa ma sperie așa m-am trezit șit si am plecat la mama

| LordJohn a răspuns:

Dupa ce ai citit legenda e normal sa te fi gandit la acle lucru mai mereu si probabil l-ai si visat.Visul nu inseamna nimic friica si teama ta sau aratat intr-un vis, atat.

| natalia886 a răspuns:

Si mie mi s-a intampalt la fel o saptamana am visat ca ea ma urmarea peste tot dar eu fugind mereu reuseam sa scap dar intr-o seara am ramas singura acasa si era foarte intuneric ea a venit apropriinduse de mine m-a strans puternic de mana si mi-a zis ca nu o sa mai scap apoi m-am trezit si ma durea mana a fost un vis extrem de ciudat si e adevarat toate visele au o semnificatie.

| Aura_6678 a răspuns:

Nu toate visele au o semnificatie...acum ce asputea sa iti spun.ca daca ti-a spus ca vei muri in somn asa va fi...lasa visul astasa se duca odata cu noaptea si uita sau macar incearcatongue

| baiatuu20 a răspuns:

Draga,nu inseamna nimic. Cred ca ai gandit despre bloody mary inainte sa te culci si subcontientul a adaugat personajul in vis. Si mie mi-e ra frica inainte de ea dar acum nu. Uni colegii de ai mei spuneau ca, daca o visezi iti apare in fata. Dar eu m-am dus la ora 10:00 dimneata in fata oglinzii si am spus de trei ori bloody mary si ea aparuse in baie. Noroc cu colegul meu altfel puteam muri!

| Amalia_8284 a răspuns:

Paii, daca tu ai visat-o si ea ti-a zis ca o sa mori in somn si nu ai murit, inseamna ca tu te-ai gandit prea mult la ea si ea a venit in visul tau ca sa vezi ca exista. Si mie imi este frica de ea, sa nu ma omoare. Ea a vrut sa-ti spuna ca tu ai chemat-o singura sad (prin faptul ca te interesezi de ia prin internet ) sad... Nu mai cauta informatii legate de Mary. happy. sper ca te-am ajutat.
Fundita plss? puppy dog eyes

| dary461 a răspuns:

Nu e adv cred ca constiinta ta dupa ce ai citit legenda a vuta sa te sperie! tu iti creezi visele!

| laura10laura a răspuns:

Nu crede in chestiile astea.La inceput cand am citit legenda eu am visat frumos.Nu este adevarat ce ai visat desi asa spune legenda.

| Ancavlad a răspuns:

Am o prietena si am fost la 00:00 la o oglina am strigat de 13 ori bloody mary tim omorat copilu
si a pai pe mine ma iertat da r pe nicoleta a doua zi ia bagat cutitu in inima

| evelina11 a răspuns:

Nu stiu dar visul tau e infricosator

| Mario_Moriss_1974 a răspuns:

Buna! Daca Bloody Mary ti-a zis ca te omoara in somn, tu nu trebuie sa o crezi! Cand te mai intalnesti cu Bloody MARY ii spui in fata : "TU NU EXISTI!". Tu nu trebuie sa crezi in Bloody Mary! Nu exista! Eu vreau sa ma intalnesc cu Bloody Mary! NU CREDE!

| Serban_Cosmin_1992 a răspuns:

Deci...Eo am visato de 10 ORI!
Mereu m-am culcat cu bunica, mama sua matusa.Sa stii ca eu cred in asa ceva.
cand am visato a 10 oara.AM ZIS CA MA CHIS IN SOMN! Mama mi-a zis sa nu cred...Dec cum zicea o fata iti este frica sa o intalnesti pe Bloody Mary
SAU
O sa fi racita un scurt timp.winking
Deci am prieteni care au ajuns la spital!
Am un prieten a facut-o cu masa(mama)
de fata si....Cnd a terminat.
I-A CAZUT O VAZA-N CAP!
La altul II CAZUSE PAHARE DE PE MASA!(SINGUREclown
Atata iti zic :
NU TE MAI GANDI LA EA!

| Alberto_Cardei_1977 a răspuns:

Nu ti fie frica du-te la biserica sau fa-ti cate 3 rugaciuni pezi, nu mai fa asta ca s-ar putea ca dumnezeu sa se supere rau pe tine! fa multe fapte une casa iti cureti sufletul fa ce ti-am zis si uitate la filme de comedie exemplu; desene animate depe cartoon network acum nu stiu fa ce vrei daca nu ma asculti!

| BaiatTrendiCool a răspuns:

Fii atent nu toate povestile sunt reale Si eu mm speriat cand mi-a zis niste prieteni despre legenda si daca fac la 00:00 legenda de sa pun lumanari si sa zic de 13 ori bloody mary. Mam speriat si am incercat sa uit de tot am ascultat muzica mam relaxat mi-am golit mintea de tot ce se putea, ok asa sa faci si tu bafta si iti sugerez sa nu te mai uiti la filme horror si sa citesti despre Bloody Mary. Bafta si fi cuminte

| Vlad_Parvan_1995 a răspuns:

Asa ceva poate fi 60 la suta adevarat sa mori in somn daca ai avut asemenea vis si 40 la suta sa nu fie.Eu cred in Bloody Mary si 99 la suta exista.Bloody Mary apare mai des daca spui acele cuvinte de 3 ori in oglinda la 3:00 AM.Am 9 ani.Dar eu cred 100 la suta in Bloody Mary.Si va spun inca odata:Exista!

| Claudia_Laura_1983 a răspuns:

Sa stii ca visul inseamna ca trebuie sa fii mai curajoasa eu siu ca m-am uitat de 100 de ori dar am visat odata si mary mi-a zis ca tea vizitat si pe tine dar sa nu mai citesti legende de pe net ca sunt o prostie bafta dar sa nu incerci legenda de douo ori ca ai sa vezi tu