Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

De ce explodeaza cuptorul cu microunde daca bagi metal in el?

37 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns (pentru Inferno):

Ma bucur ca ai inceput sa gandesti si cu mintea ta, nu numai dupa 'google'.Am sa retin observatiile tale, uneori pertinente, asupra gandirii LIBERE a fenomenului.Nu ma supar pentru insulte, in fond ideea e sa gasim ADEVARUL.

| Inferno a răspuns (pentru oprescudorin11):

Ma confunzi.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Anysya12):

Daca Einstein se uita pe 'google' sau ascultau elucubratiile analfabetilor, daca Beethoven se uita in gura lui Bach sau Hitler in gura generalilor, eram tot la 'sapa de lemn'.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Inferno):

Am 'cu cine'? Probabil ca e singurul dar esentialul 'lucru ' care ne poate apropia!

| Inferno a răspuns (pentru oprescudorin11):

Cum spuneam, ma confunzi.
Nu sunt eu tipul cu google-ul.
Realmente, utilizatorul cu care te-ai certat este.

| Iris1997 a răspuns:

Pentru ca metal + undele magnetice = bang...BIG BANG laughing

| IB_Dott_1984 a răspuns:

Deci intamplare: am fost la magazin azi 18/02/2018 si am cumparat o caserola cu fish pie. am bagat-o in cuptorul cu microunde sa o incalzesc. cand ma pun sa mananc ce sa vezi: interiorul caserolei era tot aluminiu. mancarea on calda, buna si cuptorul nu a fost suparat deloc happy. O zi buna!