| hahahahehehe a întrebat:

Buna ziua TPU, nu stiu cum mi-a venit ideea asta ciudata dar sunt curios sa imi aflu viitorul gen Iubirea vietii mele,cariera,familie, cand voi murii etc.

Mai demult am avut vise de cate secunde lungime in care visam lucruri care peste ceva timp sau si intamplat exact cum era in vis.Eu cred ca viata e o simulare sau ceva gen ce se repeta.Nu gasesc alt raspuns de aceea ma adresez voua.

Intrebare este cum pot sa imi visez viitorul, aduca sa imi induc in memorie si in acea noapte sa visez ceea ce mi-am dorit sa aflu.

13 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca poti sa visezi viitorul, sau cel putin nu poti asa de usor sa il visezi. Adica nu poti doar sa te pui in pat si sa spui : "gata! in seara asta vreau sa visez viitorul". Si sa se intample. Din punctul meu de vedere, prin vise nu poti sa vezi viitorul, daca s-a intamplat sa visezi ceva si in urmatoarele zile sa se intample, nu inseamna ca visezi viitorul, spre exemplu, eu cand eram mic, dimineata sau dupa amiaza imi venea in minte un anumit episod dintr-un anumit desen animat de pe cartoon network, iar seara se intampla sa fie exact acel episod din desenul la care m-am gandit in acea dimineata, sau in timpul zilei, si asta se intampla aproape in fiecare zi, era o coincidenta, asta nu inseamna ca eu preziceam viitorul in desenele animate laughing. Visele sunt bazate pe experiente pe care le-ai avut, nu pot fi din viitor, nu poti sa visezi ceva ce nu s-a intamplat inca. Asta este parerea mea!

| drutzix a răspuns:

rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa-ti vezi viitorul, si chiar daca ai putea, nu ar fi plictisitor sa traiesti acelasi lucru de doua ori sau sa stii dinainte ce se va intampla? Care ar mai fi rostul, farmecul vietii? Visele sunt compuse din chestii pe care le-ai trait deja sau ai vrea sa le traiesti, nu-ti prezic nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista nicio cale prin care sa-ti poti afla viitorul.
Ideea ca visele dicteaza viitorul e complet falsa si are la baza dorinta ta.
Da, poti sa visezi ca spargi un pahar si sa-l spargi in realitate(pentru ca tu ai vrut sa-ti demonstrezi singur, inconstient, ca visele dezvaluie viitorul)
Probabil ai visat si ca ai castigat la loto, ca ai calarit o balena, ca te-ai casatorit cu o celebritate ...etc
S-au implinit si visele astea?
Vezi? Te concentrezi doar pe anumita parte a subiectului tocmai ca sa-ti intaresti convingerile.
Da, stiu, e plictisitor sa stii ca nu-ti pota afla viitorul, ca vrajitoarele sunt doar niste tiganci care fura, dar e adevarul.

| 6684464 a răspuns:

Visele nu functioneaza asa laughing
Visezi ce ai trait, in nici un caz ce vei trai.
Viitorul tau depinde de vointa ta.

| hahahahehehe explică (pentru 6684464):

Bun deci vad ca nici tu nu ai citit ce am scris mai devreme... Daca eu iti zic ca am vazut lucruri ce s-au adeverit in viitor peste 2-3 luni sau chiar 2 ani.Mie degeaba imi spui ca nu e adevarat...

| 6684464 a răspuns (pentru hahahahehehe):

Pai nu e adevarat, ala e un déjà vu.

Ce am scris eu acolo nu e de la mine ci de la oameni ce au studiat stiintific subiectul.

| piTiCcu a răspuns:

Și vine o zi când totul nu mai este așa precum a fost. Și îți pare rău că timpul trece, fără încetare, fără a avea un buton pe care să scrie STOP și pe care să poți să apeși când totul decurge mult prea repede. Și e păcat, pentru că sunt momente pe care ai vrea să le trăiești mereu și mereu.Trecut, prezent, viitor … Când ești în prezent, de multe ori faci greșeala de a te ține strâns legat printr-un fir invizibil de acel trecut care părea cândva atât de fermecător. Și ai mai vrea să mai guști din el câte o mică bucățică, atunci când prezentul nu mai este atât de încântător precum ai vrea să fie. Însă apoi îți dai seama că nu e corect față de prezent, să-l înșeli mereu și mereu cu acel trecut îndepărtat, dar ce să mai zicem față de viitor, care observă scânteia-ți din ochi atunci când vorbești despre acel Trecut, care te înnebunește atât.Lasă trecutul să dispară încet încet, nu te mai uita înainte spre Viitorul care-ți zâmbește fugar și apoi aleargă cochet spre alte destinații! Ci trăiește alături de Prezent, care merge alături de tine.
Sper că ți-am fost de folos succes

Iar aici ai un link despre vise dacă vrei să citești http://www.visele.ro/

| Assassina a răspuns:

Impune-ti,vorbeste cu tine insusi si gandeste-te la ce ai mai visat.Cheama=ti acea parte din tine care a calatorit in viitor si a venit la tine.Cand il vei simti, culca-te si dormi relaxat.Trebuie a in camera in care stai sa fie complet linisitita si tu complet calm si stapan pe tine.

| hahahahehehe explică:

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare.

| hahahahehehe explică:

Anime nu cred ca m-ai inteles.Eu am avut vise gen vorbesc cu cineva un anumit lucru si asta se intampla peste un timp mai scurt sau mai lung.

Odata am visat ca doi colegi din clasa vorbesc despre mediile la teza la mate.Desii eu pana atunci nu i-am mai vazut in viata mea pe cei doi.Mentionez ca visul l-am avut cand eram pe clasa a 8. si asta s-a intamppat pe clasa a 10.

| emilyshaki a răspuns:

Si eu am pățit sa am vise de câteva secunde si sa se întâmple ca in vis sau eu am foarte des deja vu, nu stiu cum poți sa-ti visezi viitorul sau daca e posibil!

| Cristina_Ana_1993 a răspuns:

Ma iubeste sotul meu