| RAY a întrebat:

Care e diferenta intre un mort sarac si unul bogat?
credeti ca bil gates cand va muri va vi diferita moartea lui ca a unui biet om sarman, sarac? voi intelegeti logica acestor oamenii strang pana in groapa ce rost are daca nu te bucuri de viata sa tot strangi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio diferenta.Amandoi sunt doar morti.Asta e un punct comun, fie ca esti mort bogat sau sarac.

Un om, odata ce a dat de gustul banului nu se mai opreste din strans bani.Banul pune stapanire pe om, ii intra in sange si ii da dependenta.
Ma it la cei ce au strans bani si le vine randul sa moara si ma intreb ce au facut de fapt in viata lor, ce au facut pentru sufletul lor vreodata? Nimic, toaat viata au strans bani.Atat,sufletul lor e mai sarac ca al unui sarac in viata.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai, pacat ca nu ne pretuim viata

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru navaspatiala):

Pe arnold l-a durut undeva de cei ce nu au avut posibilitatea sa se inalte asa cum zice el.Arnold daca ar vrea sa faca intr-adevar ceva laudabil sa ajute o persoana care are nevoie de operatie urgenta care fara ea, ar muri.Pentru sufletul lui arnold nu afacut nimic.A vrut sa fie sus si atat.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt doua diferente mari: de inmormantare si de ce lasa mostenire.

| Inferno a răspuns:

Degeaba ai bani daca nu ii folosesti.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu toti sunt asa egoisti ca tine, multi vor sa lase si ceva in urma. Altfel, viata ta este complet inutila, exact ca a unui parazit.

| MaliciousDeath a răspuns:

Asta-mi aminteste de:
http://i.imgur.com/2APtWun.jpg
Normal ca vor exista diferente.
De la numarul de persoane afectate pana la conditiile de "cazare".Si nu toti care sunt bogati sunt nefericiti.E aiurea sa generalizezi asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta nu va fi nici una. intra bil gates si un oarecare sarac e ca bil gates va fi amintit decenii pe de alta parte parte un sarac cand moare, nu o sa isi aminteasca sau sa ii pese de el nici dracu.

| godge a răspuns:

Lasi ceva in urma.
Daca vrei sa iei cazul Bill Gates atunci el lasa in urma(impreuna cu Paul Allen) o mare corporatie si o lume computerizata.El a fost relevant pentru milione de oameni.
Sarmanul n-a lasat nimic in urma si nici n-a fost relevant pentru prea multi oameni.