| MissDelevingne a întrebat:

Care este diferenta dintre un bogat si un sarac?

Intra si omul de rand.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Puterea, puterea...banului.

| cristi202 a răspuns:

Poti sa fi bogat si sa nu ai nimic, pentru ca nu sti sa te bucuri de ce ai, sau poti sa fi sarac, si sa fi de fapt bogat, pentru ca vezi in fiecare lucru marunt ceva valoros de pe urma caruia tu poti trage foloase. Bogatia nu sta in avea lucruri, posesiuni, ci in modul in care te raportezi la ceea ce ai.

| Azazel_2358 a răspuns:

Totul!

| Psihoyounger a răspuns:

Depinde la ce te referi când spui bogat/sărac. Poate fi vorba de bani, sentimente, gânduri, prieteni etc. În oricare caz, cel bogat e mereu mai câştigat dacă ştie cum să-şi folosească avuţia, indiferent de ce tip este aceasta.

| MissDelevingne explică:

Am ales raspunsul lui @Adrian deoarece avea umor.Sa aveti o zi buna!

| ioana_5848 a răspuns:

Diferenta e ca bogatul are foarte multi bani si nu duce lipsa de ninic in ceea ce priveste starea materiala; iar saracul nu are banii necesari pentru a-si duce traiul de zi cu zi... asta ii difera pe saraci de bogati. Dar toti sunt oameni care traiesc sub acelasi cer, care se bucura la bine si isi cauta alinare la greu...

| smaty a răspuns:

Banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta este influenta banului.Atat si nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogat minus sarac = o futona de bani.
Astfel ai un trai mai bun, alt stil de viata, umbli in alte cercuri de prieteni, ai alta conceptie asupra ce inseamna sa te distrezi s.a.
Funda.

| birsanyoana2000 a răspuns:

Bogatul are putere faima banii iar saracul nu are aceste bunuri bine nu asta conteaza funda?