| ? a întrebat:

Care este scopul omeniri pe planeta?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mantuirea. Iar scopul secundar este implinirea.

| Razvan a răspuns:

Ni s-a dat o viata sa incercam sa fim mai buni. Dar ajunsi pe pamant am uitat repede de ce am venit de fapt.Acum,supravietuim.Inainte,traiamwinking

| Duhovnicul a răspuns:

Supravietuirea

| MidnightLady a răspuns:

S-o distruga. Mai avem putin si reusim, stiu eu ca nu ne dam batuti.

| Silviu_7167 a răspuns:

L-a asta m-am gandit si eu de multe ori. Raspunsul nu l-am gasit nicaieri. Si nici nu cred ca se va gasi un scop precis. Keep searching tongue

| Silviu_7167 a răspuns:

@Dragalasul
Saltul cel mare? Pe geam banuiesc laughing. Glumeam.
Da, un prim scop ar fi sa fim fericiti. Apoi nu stiu ce sa zic... Sa-ti traiesti viata tongue.

| LuS[z] a răspuns:

Scopul este sa devina asemenea lui Dumnezeu prin Impartasanie si Spovedanie sa facA voia Lui Dumnezeu sa creasca sa se inmulteasca si sa isi creasca de asemenea copiii In spiritul Lui Dumnezeu

| Aicilef a răspuns:

Dumnezeu a facut oamenii ca sa ii mantuiask.eu asta credbig grin

| Anecherry a răspuns:

Sa fim fericitibatting eyelashes.

| StilSanatos a răspuns:

Privind aceasta intrebare din unghiul religios si totodata universal parerea mea este ca scopul omului pe acest pamant este de a duce la indeplinire planul pe care D-zeu l-a incredintat fiecaruia la nastere, si anume pentru ca prin viata noastra si prin faptele noastre, prin pazirea poruncilor, sa ajungem sa ne meritam un loc in cer.

| Natassha a răspuns:

Sa invete sa scrie corect, si sa nu-i mai fie foame atat de des-in legatura cu ''i''-ul-.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facem parte din planul lui Dumnezeu. avem cate un rol. trebuie sa0l jucam pana la capat, cand vom face saltul cel mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care-i rostul intrebarii tale?