| anonim_4396 a întrebat:

Hi!
Credeți că fiecare persoană are un scop anume pe planeta asta?
Eu nu-mi știu scopul.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma, al meu e legat de servici dar in viata particulara nu am un rost specific. Traiesc de pomana ca sami rasfat satisfactiile

| Qwzq a răspuns (pentru mgtow):

Mereu îmi fac griji pentru serviciu. Mi-e frică (,) că nu voi fi angajată pentru că mi-e greu să comunic și pentru că știu că nu voi lua bacul.

| mgtow a răspuns (pentru Qwzq):

Lasa ca sant locuri de munca peste tot

| Cosmin86 a răspuns (pentru Qwzq):

Cum naiba sa nu iei un examen atat de simplu cum e bac-ul? Un PROST ia nota 8. Un idiot retardat ia nota 7. De cei care iau sub 7, nu mai am ce sa mai zic.

Depinde de tine... daca esti un idiot care nu invata macar 3-4 ore pe zi, normal ca nu faci nimic.

| ania a răspuns:

Da, Dimnezeu ne-a creat pe fiiecare cu scopul de a avea o relatie apropiata de prietenie cu fiecare dintre noi. Vorbete cu El ca si cu cea mai aprpiata persoana, spune tot ce simti, tot ce ai pe suflet, citeste Noul Testament si Psalmii rugandu-te inainte sa te ajute sa intelegi ce vrea El sa iti vorbeasca prin Cartea Lui.Nimeni nu ne iubeste asa mult ca El si atunci cand ne traim viata in conversatie cu El, percepem dragostea si ajutorul Lui, aceasta e cra mai mare placere pe care o poate experimenta un om pe pamant.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru ania):

"...citeste Noul Testament"

Dar Vechiul Testament ce are, e desuet?

| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu era singur, e din eternitate Treime a creat fiintelr pentru a largi cercul de iubire exustent din eternitate intre persoanele Treimii.A creat nu din nevoie ci din iubire.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru Holiday):

Unele lucruri au fost date pentru o perioada limitat cum este sistemul de jartfe iar destinatarii Vechiului Testament erau in principal evreii, in contextul unui stat teocratic Mantuitorul Hristos a schimbat pedepsele pentru unele pacate, in Noul Testament cea mai grava fiind excluderea din Biserica crestinii avand datiria de a respecta legile tarii unde se afla atata timp cat nu se afla in contradictie cu poruncile din Noul Testament.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Ce relevanta are? Isus e "emanatia" Vechiului Testament. Iar cum Vechiul Testament e usor de inteles pentru majoritatea ca e un bullshit, concluzia logica e ca nici povestile cu Isus nu sunt diferite.
De fapt sunt atat de multi adepti ai spiridusilor tocmai pentru ca nu-si cunosc chiar povestea in care cred. E drept, mai sunt si unii care au citit, dar n-au inteles nimic, dar dintr-un motiv sau altul, tot cred bazaconiile alea.

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Ai citit vreodata Noul Testament de la cap la coada?

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Intotdeauna citesc cartile de la cap la coada. Niciodata invers. De ce intrebi, tu cum citesti?

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Ma refeream daca l=ai citit vreodata tot din moment ce ai parereri atat de categorice

| Mosotti a răspuns:

Cum nu sti scopu? Scopu e sa te bucuri de clipa, de fiecare zi, sa faci ce-ti place in timpul liber, si atat, nu exista un scop anume.
In rest invata, lucreaza, sau ce trebuie sa faci.

Nu fiecare persoana are un scop, un om ca lumea face ce am zis eu, nu isi pune nu stiu ce scopuri, bine, in afara de scoala si munca, ca aia e normal sa lucreze ca sa aiba viata cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desigur. Se zice că nu există coincidențe și că nimic nu-i la întâmplare.