| ALEx_7862 a întrebat:

Care stiti un rpogram ceva care de exemplu ma uit la un film si dureaza 2 ore. eu poate adorm si pc merge un program ceva care sa-l programez ca in 2 ore sa se inchida? astept rasp:X:X multumesc

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Intri in Command Prompt, vezi ca in Vista sau 7 trebuie sa intri cu drept de administrator, asadar dai click dreapta pe el -->Run as administratorbig grin. In WinXP merge direct din Start-->Run

si scrii cum zicea si anonimul: "shutdown -s -t 7200" (fara ghilimele, evident, eu scriu cu ghilimele sa para mai ordonat cand iti folosesti ochii sa citestihappy, tu vei scrie fara ghilimele )

-s e pentru shutdown, poti pune si r-pentru restart de exemplubig grin
-t pentru timp, si valoarea e in secunde. Pentru 7200 secunde ai fix 2 ore.
Daca vrei sa anulezi acest proces de shutdown initiat de tine, atunci scrii din nou ori in caseta Run ori in cmd "shutdown -a", unde "-a" e de la Abort(anuleaza). Evident scrii fara acele ghilimele. Sau ghilimele merg puse la "7200" cum zicea anonimul, dar n-are rost sa pui ca nu-s necesarehappy. Sintaxa corecta e fara ghilimele. E chiar ciudat ca totusi merge si cu elelaughing. Si culmea e ca anonimul iti recomanda sa scrii cu tot cu elerolling on the floorlaughingde parca si cum asa a incercat el mereu sau parca e convins ca doar cu ele mergehee hee

3 răspunsuri:
| Bucatarul.com a răspuns:

Auto Shutdown Timer
http://www.lullsoft.com/
vezi pe partea dreapta este butonul de download!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie program, de fapt mai mult te-ai complica cautandul... Pe tastatura apasa +; in fereastra care a aparut scrie: shutdown -s -t "7200" Atat, cu ghilimele. 7200 sunt cele 2 ore transformate in sec.

| Zebi a răspuns:

Doamne l-am avut da nu mai stiu cum ii zicea sad