| MANDY_2679 a întrebat:

Ce credeti ca va fi in 2012 devil?

rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| 000iasmina000 a răspuns:

Incearca sal citesti pe tot o sa te ajute sa te lamuresti. Si daca nai timp uitate la concluzie.

Deşi au existat o groază de profeţii apocaliptice de-a lungul vremii, foarte multe dintre acestea nu s-au adeverit, iar oamenii s-au speriat degeaba.

5 – Iisus, înapoi pe Pământ

Evangheliştii au spus că Iisus se va întoarce pe Pământ undeva în jurul anilor 80, însă acest lucru nu s-a întâmplat, evident. Mesia nici nu a apărut, nici nu a deschis cerurile şi nici nu a ţinut vreo predică…

4 – Cometa Halle-Bop, distrugătoarea lumii

În martie 1997 cometa Halle-Bop a fost zărită trecând deasupra Stonehange-ului, iar oamenii au privit acest lucru ca pe un semn rău. Ba că Lucifer va prelua conducerea lumii, ba că extratereştrii vin să ne invadeze etc. Din păcate, unii s-au şi sinucis din cauza asta, deşi nu aveau nici un motiv să o facă.

3 – Pământul, cuprins de ape

Specialistul Richard Noone a prezis în cartea sa din 1997, "Ultimul Dezastru", că planeta va fi cuprinsă de ape pe 5 mai 2000, atunci când, din cauza încălzirii globale, gheţarii se vor dezgheţa. Dar nu s-a întâmplat aşa…

2 – Un nou mileniu, un nou semn rău

Multă lume a considerat că intrarea într-un nou mileniu este un semn rău. Dezastrele vor începe să se întâmple pe rând, până când omenirea îşi va găsi sfârşitul. Dezastre naturale au mai avut loc, ce-i drept, însă deocamdată nu ne-a venit sorocul.

1 – O gaură neagră "regizată"

Ştiţi cu toţii de episodul de anul trecut, când câţiva oameni de ştiinţă din Elveţia au afirmat că pot stabili exact condiţiile în care a fost creată lumea, descoperind "particula lui Dumnezeu" (componenta magică care încheagă materia în univers), cu ajutorul unui accelerator de particule. Din această cauză toată lumea s-a panicat, determinându-ne să ne aşteptăm la dispariţia treptată a planetei. Scepticii se aşteptau ca experimentul să provoace apariţia unei găuri negre care ar fi putut înghiţi Pământul până în 2012, însă temerile nu au fost justificate. Până la urmă, nu s-a mai întâmplat nimic.

Aşadar, încă mai credeţi în diverse profeţii cu privire la sfârşitul omenirii?

Vom vedea, insa, ca Sfarsitul Timpului nu este si Sfarsitul Lumii, cum gresit s-a inteles si transmis prin Biblie.

Schimbarile care se asteapta in 2012 vor modifica total viata pe Terra si omenirea insasi.

- Alexei Dimitrov, un cercetator rus, a constatat ca Luna isi fabrica atmosfera proprie, una alcatuita din compusi ai sodiului, care acum se intinde pe o suprafata de 6000 kmp.

- Atmosfera lui Marte creste rapid si se crede ca ar fi dus la defectarea lui Mars Observer, in 1997.

- Atmosfera Terrei este si ea in schimbare, in straturile superioare formandu-se un nou gaz, care nu exista pana acum iar activitatea vulcanica a crescut de 5 ori din 1875 incoace.

- Venus sufera o crestere vizibila a intensitatii luminoase.

- Campul magnetic al lui Jupiter s-a dublat iar intre planeta si unul dintre sateliti s-a format un tub de radiatie ionizata.

- Uranus si Neptun au suferit recente inversari de poli, isi maresc campul magnetic si devin tot mai stralucitoare.

- Campul magnetic al Soarelui a crescut si el cu 230% din 1901 incoace.

Concluzia: Cu siguranta se va intampla ceva dar nu sf. lumii

46 răspunsuri:
| infernome a răspuns:

Sti de ce cred oameni ca va veni sfarsitul lumi pe 2012 pentru ca atuncia se termina calendaru maias saun aste nu stiu sigur

| Diana3509 a răspuns:

Tot criza...

| Daviiiiiid a răspuns:

Eu nu cred nk din asta cu sf lumi rolling on the floor)... o sa fie un an normal rolling eyes

| PaulB a răspuns:

Anul 2012.nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi, continuarea crizei actuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi, si savanti astia sa cred ceva oameni tari, nimeni nu stie inca, asteptai dracu sa vedeti ce se va intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah daca vrei sa o iei asa in 2012 nu e sf lumii si s-ar putea sa vina extraterestri pe pamant ce ***...

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Va fi un an ca toate celelalte...
Daca te referi la ''sfarsitul lumii,, asa cum spun toti chatterbox...nu este nimic adevarat! Stai chill ca in 2012 nu fa fi sf lumii...noi nu o sa apucam sa vedem asa ceva.Cica sfarsitul lumii ar fi cam prin anul 3038 sau ceva de genu';-)

| 4inel a răspuns:

Lumea il va astepta pe 2013 si asa mai departe...

| love4u a răspuns:

Absolut nimic special, sau poate va fi ceva, insa nu sfarsitul lumii happy

| ingerasul90 a răspuns:

Game over.

| madyscumpik a răspuns:

In 2012 se termina al 14-lea nu-stiu-ce, adica sfarsitul. Ori sfarsitul crizei ori al lumii...

| Maryochicken a răspuns:

Sfarsitul lumii, o sa murim, fugiti, intrati in panica, o sa ardem de vii. Glumeam in 2012 dau bacu

| Gaboss a răspuns:

Nimic, ce crezi?

| AnnaTulgara a răspuns:

Niciodata nu m-am gindit serios la acest lucru...si nu cred ca o voi face in timpul apropiat...doar sper sa fie totul bine

| christianD a răspuns:

Iesirea din crizatongue

| iuliaUrs a răspuns:

Un cutremur foarte mare la americani