| Mecoooo a întrebat:

Ce este elixirul vietii? Am nevoie urgentttt! Dau funda si un raspuns rapid!

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Un pahar de apa, in care adaugi, numai... oleaca, pentru gust, niste praf de ricin.Se bea pe nemancate si te face Hulk.Nu fotbalistul!

| sousabo a răspuns (pentru Dumnezău):

laughing)Al vietii vesnice.Amin.

| oliviaaa a răspuns:

Fericirea vesnica, pe care nimeni nu o are. dar mam documentat un pic, fie legenda fie poveste dar am citit intr-o carte ca, in exipt cineva nu prea tin minte a reusit sa faca elixirul pentru a trai vesnic, ingredientul important fiind un fel de planta si dind sa beie unui sfint dea lor, elixirul a fost scapat jos si nu a mai putut fi recuperat, si pina in ziua de azi oamenii de stiinta nu au reusit sa afle si sa gaseasca acea planta, deci cred ca e un mit, in fine pentru mine nu exista elicsirul vietii, ai o viata tio traiesti si atit.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Uita-te la poza de la avatarul meu si poate ai sa intelegi de acolo, eu prin aceasta expresie, "elixirul vietii", inteleg de fapt viata in sine nu, de ce este posibila viata pe pamant ....de ce? H2+O iti spune ceva?

| AndreiAndreiP a răspuns:

Elixirul vietii este o bautura care te face sa nu mai imbatranesti niciodata
"Dar daca ar exista n-am mai incapea pe pamant de atata lume"

| andrywtzu a răspuns:

elixirul vietii e o prtiune care te face nemuritor sau nu mai imbatranesti depinde in ce propozitie iti apare. daca tu gasesti asa ceva sa imi dai si mie o picatura rolling on the floor
laughing

| Mecoooo explică (pentru andrywtzu):

Ha ha ce sa zick! oricum nu-ti dadeam fundita...nu e pentru tine! laughing

| Mecoooo explică (pentru Mecoooo):

Andrywtzu