| Fineness a întrebat:

Ce este pentru voi fericirea?

Răspuns Câştigător
| mariad0802 a răspuns:

E acea stare de spirit pe care cu totii si.o doresc, dar nimeni nu a reusit vreodata sa o aiba. Viata nu este perfecta asa ca oricat am incerca sa ne mintim ca suntem fericiti, realizam ca unele lucruri merg prost. Fericirea nu poate dura o vesnicie. Putem spune ca suntem fericiti atunci cand ne dam seama ca iubim si ca suntem iubiti. Doar atunci putem spune ca detinem o fericire doar a noastra.

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cand spun "noi", spun "fericire.

| harciog a răspuns:

Uh,uh,ahhhhhhh,mama mama iubire aaahhhhhh...Si ea;-Ce ai facut mai tembelule lua-te-ar dreacu? Nu puteai sa mai astepti un pic?

| MeScorpion a răspuns:

Fericirea e atunci cand primesti mai mult decat te multumeste.

| MeScorpion a răspuns:

Si... e un concept pe care incerc sa nu-l cred, nu-mi aduce decat probleme.

| carminaburana43 a răspuns:

Lipsa de griji in primul rind in al doilea rind sa iubesc si sa fiu iubita.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un sentiment de mulțumire, împlinire!
Pa, pa.

| Alyra a răspuns:

Fericirea este ceva ce nu poţi avea singur,ceva ce te face să zâmbeşti fără să te opreştu,ceva ce te face să ai încredere în tine,să te simţi bine, să simţi ai tot ceea ce poţi avea pe lumea asta...
Aşa zic eu, dar sincer...nu sunt sigură de ceea ce am scris, căci eu sunt o persoană tristă. sad

| elasexygagica a răspuns:

Baniilove strucklove strucklove struck; x

| Remus82 a răspuns:

Banii si iubirea.

| Deny1333 a răspuns:

Ceva efemer, aceasta oscilând. E la fel ca celelalte stări.
Când eşti fericit, te simţi bine şi consideri că nimic nu poate merge rău. :-)

| anutza a răspuns:

Nu cauta definitii din carti, fericit esti atunci cand esti sanatos, esti implinit sufleteste, ai fmilia si pe cei dragi alaturi si o jumatate cu care s te intelegi bine si sa imparti si bucuriile si supararile vietii. Daca inveti sa traiesti in armonie, in liniste si pace esti fericit.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e o definitie care sa defineasca firicirea, fiecare e fericit in felu lui mai mult sau mai putin! Ficare om are o dorinta/vis si cand se indeplinesc, evident ca e fricit...Ai o familie, esti satatoasa/sanatos, o duci bine pe plan setimental? Atunci insemna ca esti fericita! Poti sa-i spui o satare de spirit pozitivahappy

| BoOoMbOnik a răspuns:

Nu cred ca exista! Funda?

| Mann02 a răspuns:

Fiecare om are idealuri diferinte... Cand un om ajunge sa isi indeplineasca dorinta cea mai mare atunci e fericit... dar nu pentru mult timp. Cea mai fericita perioada este calea pe care o parcurgi din momentul in care stii ca ti se va indeplini dorinta si pana aceasta este indeplinita.
Eu personal imi doresc sa gasesc o persoana cum se cade in care sa pot avea incredere si care sa nu ma tradeze, pe viitor imi doresc sa am o familie linistita si sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami banii si sunt fericit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii /muzica/iubirea/sa reusesc cea ce imi propun chestile astea imi aduc fericire munca a face fericit cand vad ca iese cum vreau eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posesiile materiale.

| Adrealina a răspuns:

Pentru mine fericirea e cel mai frumos moment din viata mea