| AvalohAlyn a întrebat:

Ce fac Messi sau Cristiano Ronaldo cu atâția bani? De ordinul sutelor de milioane de euro sau mai mult chiar, nu știu exact dar cică câștigă câteva miliarde sau sute de milioane în lei românești pe oră ca fotbaliști. Nu mă interesează că au bani multi si chiar sincer vorbind eu sunt împotriva consumerismului sau materialismului, lăcomiei de bani insa ceea ce vreau eu sa întreb este:Ce ar putea face un om cu atâția bani? La ce i-ar trebui și pentru ce? Mai bine i-ar dona la medici, cercetători și săraci și ar rămâne cu strictul necesar.Ce fac bogatii cu atâția bani? Vreau și eu sa întreb: Ii iau cumva in mormânt sau in viața de apoi?

Răspuns Câştigător
| Curios2019 a răspuns:

Faima,respectul,averea. Nu toti le capata peste noapte, poate unii trudesc, sau au noroc,poate unii sunt cinstiti,poate altii sunt hoti. Ideea este,daca vrei sa te ridici cat mai sus,sa nu duci lipsuri, sa ai ce iti doresti, sa te faci remarcat,ori lupti pentru asta in fiecare zi, ori mostenesti avere de la parinti daca ai, ori te apuci sa "calci pe cadavre" ca sa iti fie tie bine. Nu le am cu fotbalul, dar stiu sigur ca ei doi sunt talentati,daca nu cei mai buni,unii din cei mai buni din lume la asa ceva. Oamenii adora fotbalul, fotbalul este o pasiune pe care o porti imlartasi atat cu straini cat si cu cei apropiati. Poti sa te bucuri de fotbal privind sau jucand. Majoritatea oamenilor îi plac pe oamenii acestia,Messi si Ronaldo. Au loc pariuri,apar sponsori care vor sa isi faca reclama, audienta tv, si multe altele. Banii apar mai mult pe urma faimei pentru ca ei sunt foarte buni.

Intrebarea ta e,ce fac cu banii? Isi traiesc viata in mare parte departe de restul lumii. Insule private, vacante exotice. Fiecare cu placerile lui. Daca iti permiti, si vrei, de ce sa nu te rasfeti? Plus ca ei poate ca isi doresc sa stea departe de restul lumii pentru ca sunt satui de faima. Si nu e chiar asa, Messi si Ronaldo au foarte multi bani, dar fac si donatii cu scopuri caritabile. Nu sunt asa de zgarciti cum a fost Bill Gates. Cauta pe net articole despre ei.