| ovidiuproca a întrebat:

Ce numar ar putea sa caracterizeze acest ani? numerele sunt de la 0 la 9. Argumentati! Multumesc

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Putem sa sistematizam {2010, 2011., 2019} ---> {0, 1., 9}. Deci 3.

| WhatheWow a răspuns:

Cu puțină coerență ajungi și la destinație!
Ce-ai vrut să spui... enigmă. laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru WhatheWow):

Cu putina indulgenta (mai ales dupa experienta capatata odata cu vechimea pe TPU) poti descifra aproape orice intrebare sau raspuns :))
Cred ca a vrut sa scrie "acest an", ceva de genul http://horoscopul2013.blogspot.com/2012/07/numerologie-2013.html
Sau, cine stie ce enigma se ascunde aici, poate ne lamureste...

| WhatheWow a răspuns (pentru Kaℓi):

Se poate să mă fi lămurit tu; cred că la asta se referă. happy