| CristiPrise a întrebat:

Ce parere aveti de acest citat: „Profesorul mediocru spune. Profesorul bun explică și demonstrează. Profesorul perfect inspiră."? Comentati si voi, dati-va cu parerea despre el.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Profesorul perfect il face curios pe elev, care, pe urma, va cauta sa afle cat mai multe.
Profesorul bun stie sa explice elevului lectiile.
Profesorul prost se face de ras in fata elevilor, care vor face orice, in afara sa invete...

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că se referă la puterea propriului exemplu.

| johnnny123 a răspuns:

Singurul comentariu pe care-l pot face este acela că profesorul care ți-a dat această temă este unul mediocru.

Altfel te-ar fi inspirat să-ți scrii singur eseurile.

| CristiPrise explică (pentru johnnny123):

Nu am avut nici un eseu de facut despre acest citat, doar am vrut sa vad opinia oamenilor, mentalitatea majoritatii, si chestii d-astea big grin

| Adiq a răspuns:

Sa-mi bag... de am inteles ceva, se vede ca sunt pe mate-info.