| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca mai bine de 35% din populatia Terrei este narcisista? Estimati ca va mai creste numarul considerabil in urmatorii ani?

Răspuns Câştigător
| PsihopatX3 a răspuns:

Narcisiştii sunt o categorie de oameni de care trebuie să ne ferim, ei nu pot stabilii nici un fel de relații.

57 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici o parere, nu ma deranjeaza narcisismul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, fiindca n-ai dat peste ei.
Sau esti unul din ei? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

să fie sănătoși.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu sunt sanatosi.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am mai zis, schimba postul cand dai peste Mircea Badea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing dacă altcineva nu-i iubește, măcar ei s-o facă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai asta e problema. Nu pot fi depistati de la bun inceput. Si ajung sa fie probabil iubiti, dar apoi respectivele persoane care s-au atasat de ei devin ranite, neputand face fata narcisismului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Nu ma uit la TV. Bine ca imi bagi alt maimutoi oligofren pe gat acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

experiență proprie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, am avut un amic care s-a defectat cu timpul (daca nu cumva asa a fost mai tot timpul).
Plus ce am observat documentandu-ma cu genul lui de persoane, plus colegi din liceu sau facultate cu grad apropiat de narcisism.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te uiti la el dar mi-l criticai si ii stiai din emisiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Altfel cum as fi stiut ca si el e tot un maimutoi apreciat de maimutoi?

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu mai spune ca nu te uiti la TV! la ce dreacu mai ai TV acasa?
ce-mi place mie de astia care se cred superiori ca "nu se uita la TV" dar la cancanuri nu ii intrece nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Nu ma mai uit de 6-7 ani.
Din cate stiu eu, Badea avea emisiune la Antena 3 si pe atunci.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

Baaah cat minte laughing pe mine nu ma faci bah. stiu ce am vorbit cu tine si am o memorie foarte buna.
asa ca, save it.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Iti sugerez sa revizionezi conversatiile pe Skype. Stiu si eu ce am scris.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

As intra pe tine acum pe skype ca sa te scot de la block si sa-ti dau iar block de sa te julesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

In fine, fa ce vrei. Acum muta chatul in alta parte. Vreau raspunsuri relevante la intrebarea mea. Eu am dat bani pe intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am intalnit destui in liceu, nu ma deranjeaza.
Eu nu ma consider narcisist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci nu ti-au fost apropiati.
Normal ca astfel nu te deranjeaza.
Insa asemenea persoane pot deveni toxice pentru cei apropiati. Mai devreme sau mai tarziu se observa probleme.

| nlko a răspuns:

Recunoaste ca uneori e haios sa te uiti la ei...ma rog, nu am nici o părere, nimeni nu este perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nlko):

Da. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facebook ajuta mult la chestia asta. cica majoritatea de acolo sunt asa. si cum dracu sa nu fie. cand stai ca un ratat sa iti faci poze toata ziua numai sa le bagi acolo sa te pupe lumea in dos, esti clar dus cu pluta

| AirănMeidăn a răspuns:

e bine
nu, de fapt nu e bine
hai sa ii ardem si sa ramanem noi cei superiori pentru ca nu suntem narcisisti si asta ne face mult mai buni decat idiotii aia

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AirănMeidăn):

Nu e vorba de superioritate aici.
Narcisismul este o afectiune psihica. Practic, bolnavie.
N-ai cum sa te consideri superior fata de un omulet bolnav. E absurd.
Sau tu credeai ca narcisismul e doar o alta trasatura de personalitate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. Este fapt confirmat si de psihologi si psihiatri.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

"N-ai cum sa te consideri superior fata de un omulet bolnav. E absurd."

gandeste-te mai bine ce am vorbit noi legat de superioritate, imi dadusei dreptate si recunoscusei ca ai fost superior, chiar ti-a facut placere sa-l domini mental putin asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Am recitit chiar adineauri. Delirezi. Ai visat ca am zis eu asa ceva.
In plus, nu era nevoie sa recunosc ce era pana la urma evident, doar te-ai convins si tu ca ala era prostalau. Dar sa zici ca imi facea mie asta placere chiar mananci mult c.acat.

| Balaclava a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca ai zis asta numai sa ma faci sa intru iar acolo si sa-ti dau cu vorbele tale peste ochi.
nu vei primi satisfactia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Balaclava):

Stii prea bine de ce mi-ai dat block. Pentru ca te-am facut pz_pr pe buna dreptate si n-aveai cu ce sa imi mai dai peste ochi. Imi pare rau. Dar mai analizeaza-ti defectele, nu mai arunca gunoiul doar la mine-n curte.