| Gass93sv a întrebat:

Ce parere aveti despre Masonerie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc din raspunsuri si nimeni nu crede, cu exceptia lui athyc care a spus ca sunt inteligenti. Masonii sunt cei ce conduc lumea. Fac parte din programul de distrugere umanitara. Vad ca Deead nu crede si nu il intereseaza.Asta vor si masonii. Sa nu intereseze pe nimeni.Deead zice ca nu-l intereseaza, dar il intereseaza stirile si televiziunea, care ne manipuleaza cum vrea.Asta e si arma masonilor, sistemul bancar, uniunile de tot felul si televiziunea.Printre altele.Masoneria a bagat si religia (din nou) in scoli, acele ore care inspaimanta copii cu fel de fel de pedepse daca nu crede in dz-eu si cele zece porunci. Pedepse cu arderea in iad si alte din astea. Copiilor li se implanteaza frica de acum. Masonii sunt foarte aproape de varful piramidei.Noi suntem de fapt nisipul din jurul piramidei. Masonii sunt raul pe pamant cei ce vor sa schimbe o anumita credinta, libertatea omului si cei ce vor sa faca un guvern global, sa controleze absolut orice miscare.

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Si unde vor sa ajunga masonii astia? Ce vor sa faca? Sa conduca lumea cu ce scop?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

Scuze dar sunt un pic mai trecut prin viata si am mai aruncat o privire ici colo si cred ca am fost mai interesat decat altii.Pot spune ca in varful piramidei, gastii de masoni sta cineva inuman. Care vrea sa puna stapanire pe tot globul, insemnati toti, controlati, decimati etc.Procesul a inceput de mult timp, gratie noilor descoperiri.Chiar si internetul cu conturile sale cu tot participa la aceasta operatiune. De informare despre orice individ din lume. Poate vei fi interesat si vei cauta ceva carti pe internet sa citesti despre masonerie. Vei gasi mai mult sau mai putin informative dar iti spun din ce am aflat eu. Cel ce vrea stpanirea globala e inuman.Ramane la parerea ta sa afli cine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gass93sv):

Asta asa e.Dar vezi tu, ca asta-i mersul.Acum e batalia dintre bine si rau si abia apoi se alege praful de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Gass93sv):

Uita-te la o bancnota de un dolar. E o piramida si un ochi. Msoneria e de mult timp si sunt din ce in ce mai aproape de noi.Iliescu a fostt si este mason, uite ce aputut face din Romania, el e capul destramarii si panaramei din Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gass93sv):

Pai Iliescu men, el e mason. Din cauza aluia, acum primim norme si mancare cu e-uri de la UE.Ce trebuia uniunii eiropene o tara ca noi? Vai de capul ei? Le trebuia sa faca experimente.Sa vada cum reactioneaza omul in saracie, cu e-uri, etc.Adica cu mancare sintetica. Au nevoie de sobolani cobai pentru a face experimente. Asta vor masonii in viitor sa faca. Noapte buna.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Duucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Și totuși pe tot televizorul,pe toate canalele,la toate emisiunile de sănătate,toți ne îndeamnă spre o viață sănătoasă cu măncare fără E-uri și mult sport.N-ar trebui masonii să desființeze posturile acelea? laughing Haide mă,te rog, masoneria este ceea ce a fost dintotdeauna, o societate cu credințe proprii, nu vor ei să domine nimic.
Noi trebuie momentan să ne facem griji de chinezi și ruși, ăia par să încerce să se extindă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

Desigur ca acum, cand nu mai gasesti posibilitatea sa manaci sanatos striga si cel mai mare mason sa mancam sanatos.parerea mea e ca in marile orase nu gasesti nimic sanatos in piata.Doar fructe. Sa bagat legea cum ca orice samanta pusa in pamant sa fie certificata.Acea samanta trebuie cumparata, este fake. O samanta obtinuta si tratata. Rosia de exemplu, obtinuta dintr-o samanta certificata, cumparata de la ei, e tratata cu diverse chimicale.Desigur ca chestia cu "manaca sanatos" nu a aparut imediat dupa revolutie, ci abia dupa ce au impanzit magazinele cu alimente pline de e-uri. Practic pentru un orasean care nu are bucata lui de pamant, nu exista posibilitatea sa manace sanatos. Si degeaba mancam o parte din alimente sanatoase, daca cumparam carnea contrafacuta, carne de porc dopat cu chimicale. Ai dreptate.sunt reclame peste reclame la tv cum sa mancam sanatos si sa facem sport, dar asta nu e posibil.Ma refer la mancatul sanatos. Parerea mea este ca dupa ce am dat de gustul carnatilor din maazin, carnatii de casa nu prea ii mai vrem.happy In ce priveste rusii sau chinezii, sunt mari puteri care peste un timp, vor da mana.Stii de ce? pentru ca colcaie si la ei de masoni si iluminati, din cauza astora vor da mana. Tind sa cred ce scrie undeva, ca dumnezeu va cobora, cand cele trei mari puteri vor da mana. Inca e batalie.

| Deaad a răspuns (pentru anonim_4396):

Inuman? O dam deja in horror.Iti spun, eu nu cred asa ceva.Nu-ti contrazic parerea, poate o fi asa, poate nu.Eu unul nu cred.

| AncientEmperor a răspuns (pentru Deaad):

Ar fi interesant, nu crezi? Chiar nu v-ati saturat de monotonia vietii? De lucrurile pe care le faceti incontinuu de sute de zile in mod repetat? Lumea mi se pare mult prea limitata... Exista atat de multe lucrurile interesante de care nu suntem constienti sau la care nici macar nu ne-a trecut prin minte sa ne gandim...

Suntem manipulati zilnic si nu ne dam seama...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Deaad):

happy Fiecare cu ale lui. Suntem liberi sa credem ce vrem. Apropo, filmele horror, de unde sunt inspirate ma intreb? Posibil ca am citit prea multe carti referitoare la acest subiect si mi-am format o ...paranoialaughing.Pentru ca ce discutam aici e paranoia nu altceva.Pentru ca nu stim, nu stie nimeni, dar ne dam cu parerea. Si uite asa trec zilele.E foarte bine ca nu crezi, asa iti vezi linsitit de viata.In orice caz chiar daca stim ceva si vrem sa facem ceva, nu putem pentru ca nu avem unitate in primul rand.Noi nu iesim in strada in numar mare. 1000 de persoane daca s-ar strange in strada sa-si ceara un drept, e apa de ploaie.Pentru a raspturna ceva, un sistem anume, trebuie sa avem uniate beton.Ori cei mari cu puteri adevarate sunt corupti deja.De cine? Bingo, de masoni. Banul si credinta, parerea mea, sunt uneltele masoneriei. Bine, delirez dar am acest drept nu?laughing

27 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Rolul masoneriei a scazut foarte mult.A devenit o organizatie la vedere si cam decorativa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E lucrul satanei :-s

| Duucu a răspuns:

Dacă ei vroiau să ne conducă din umbră, nu crezi că țineau lucrul acesta secret cu orice preț? Uite că toți puștii știu de masoni și iluminați.Sunt persoane care nici nu au auzit de ei și o duc foarte bine.
Masoneria există, într-adevăr, dar scopul lor nu e conducerea lumii...

| Deaad a răspuns:

Refuz sa cred ca ei conduc lumea din umbra prin mass media, internet.Nici nu stiu ce naiba sunt masonii aia si nici nu imi pasa. Oamenii zic ca masonii sunt responsabili pentru ca lumea nu mai crede in dumnezeu sau ca se fac satanisti.Asta e o tampenie.Lumea, singura decide in ce crede si in ce nu.Nush ce sa zic, masonii astia intotdeauna m-au lasat rece.Mi se rupe de ce reprezinta ei sau ce fac, nu ma intereseaza daca vor sa controleze lumea, oricum asta e imposibil si de ce ar vrea asta?
Asta e parerea mea.Altceva ce mai doresti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masonerie=P O R C A R I E!

| SuperCoolDude a răspuns:

Parerea ti-o formezi dupa parerile altora, du-te si cautati-o pe a ta.

| Dennisz a răspuns:

Masoneria poate fi considerata o religie fitoasa in zilele noastre. Imbina mai multe carti sfinte si iese...NIMIC!
Este vorba de popularitate decat spiritualitate.
Este parerea mea si trebuie tratata ca atare.

| SteinZer0 a răspuns:

Sunt oameni inteligenti.

Răspuns utilizator avertizat
| SteinZer0 a răspuns (pentru Gass93sv):

"INTELIGÉNT adj. 1. ager, deștept, dibaci, iscusit, isteț, îndemânatic, priceput".-Asta