| anonim_4396 a întrebat:

Ce scop sa ai cand viata e asa fragila?

24 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai putin. Inainte de a-ti raspune, spune-ne putin despre a doua sansa. Care a fost prapastia peste care ai trecut de ai ajuns la astfel de concluzii. Este un subiect de dezbatut, dar totusi. Mai multe detalii.
Eu era sa o mierlesc de cateva ori si da, este foarte fragila viata, dar asta e, am avut noroc, merg mai departe.

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Menginita bacteriana

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Eh, hai, nu e asa grav. Altii au fost in situatii mult mai rele.

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Nu despre asta e vorba, si despre ce scop sa ai cand viata e asa fragila?

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Fiecare isi face scopul lui in viata. Altii vor sa conduca lumea, altii vor bani sa ii intoarca cu lopata, altii vor copii, altii vor un trai linistit fara stres.

| Frank51 a răspuns (pentru GdX):

Altii nu stiu ce vor!

| GdX a răspuns (pentru Frank51):

Si asa laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

sad Au!
Ai meningită bacteriană de tot o pomeneai?
Oh, I feel so bad for you.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Îmi pare rău pentru tine sad
"Însănătoşire grabnică!" dacă se poate aplica aici.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Dar nu asta e subiectul intrebari

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

"... subiectul întrebării pe care am şters-o"

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sa se stearga o data

| T0T a răspuns:

Scopul e să perpetuezi specia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Întrebare modificată, răspuns modificat...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E si asta un mod de viata, da-mi o piesa care te reprezinta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Tu nu gândești din prima ce întrebi? Dacă tot pui o întrebare, măcar las-o pusă cum era, nu mai schimba întrebarea că nu mai are nici o logică ce ți se răspunde.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut ca nu se raspundea la ceea ce vream sa intreb si pe langa subiect

| Aurora99 a răspuns:

Scopul este in sine momentul prezent.Ai avut un scop chiar si cand ai scris acea intrebare.

| RAY a răspuns (pentru Aurora99):

Dar ce scop sa ai daca viata e asa fragia, cum sa isi construiesti un plan de viitor

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Scopul e să ți-o trăiești cât mai bine, tocmai de aia că-i fragilă. Dacă n-ar fi, nu i-ai mai da nici o importanță. La fel cum nu ai da nici o importanță la un pariu pe 10 lei unde ai 50% șanse să-l câștigi, dar n-ai mai avea somn de nerăbdare la un pariu pe 10 milioane de EURO unde ai 1% șanse să-l câștigi...

| Robert160 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte tare frate.

| Aurora99 a răspuns (pentru RAY):

Uite,din punctul meu de vedere, inima iti creaza scopul.Ce inima doreste, asta considera ea ca ar face bine individului per total, si pe buna dreptate.Si nu vreau sa aud acum comentarii de genul "da ba, da inima mea cere sa mor ", " ce amuzant, inima mea spune ca nu exista sansa" etc.Creierul este acela care calculeaza posibilitati. Daca creierul ajunge la concluzia ca sunt prea putine sanse sa reusesti, indiferent de situatie, inima este aceea care vine cu speranta si iti salveaza mentalul.Crede-ma,daca iti asculti inima la momentul potrivit, vei avea un creier sanatos si plin de serotonina.Asta dicteaza la randul lui ganduri, actiuni etc pozitive.Asta se numeste echilibru, iar echilibrul este perfectiune.Planul de viitor vine in momentul in care tu in secunda asta iti pui intrebarea "ce simt nevoia sa fac acum? ce ma reprezinta? ca m-ar face fericit?" Nu "ce trebuie sa fac?", " ce cred altii ca ar fi mai bine sa fac?" " va parea stupid daca fac asta?" etc.Succesul nu vine pe fond de depresie.Trebuie sa o iei incet, iar apoi planurile bune vor veni in mod natural spre tine.O zi faina, sper sa ajute!

| Karol1877 a răspuns:

Scopul ti-l creezi. Daca vrei sa traiesti pentru a ajunge ceva si pentru a trai, ori daca vrei sa iti limitezi durata vietii. Fragilitatea o dobandesti pe parcurs.