| ted a întrebat:

Chiar este sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012?

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Din punct de vedere crestin numai Dumnezeu cunoaste viitorul, dar noi nu stim ce stie Dumnezeu. Dpdv. ateist nu sunt date despre viitor; dpdv al altor religii...ba; cat despre gicitori, vrajitori, horoscopuri si alte chesti nastrusnice... dpdv crestin isi au sediu in imaginatia satanei (dracului) care sigur nu stie viitorul asa ca...nu se stie ca pamantul. P. S. Inca nu s-a descoperit (si nici nu se va descoperi) masina timpului. P.S.2 Oricum pentru toti timpul sau sfarsitul lumii poate veni oricand (cand dai coltul). sad

cami
| cami a răspuns:

@Lotte, l-ai mancat pe "ne"hee hee
Mai, o data si o data tot trebuie sa se termine si cu era noastra, si sa apara alti...cu dinozaurii cum a fost? Mayasii au prezis, cercetatori, au confirmat ca "Sistemul Solar.etc, etc-si asta poate fi una dintre cauze"
Nu sti de acel mare meteorid, care urmeaza ca peste 20 de ani sa loveasca Pamantul [asta nu-i o speculatie, e chiar o realitate], si culmea, are directia de ciocnire Direct pe teritoriul Romaniei laughing [ca sa vezi.]
Sti cum se spune "Om trai si om vedea"...Eu vreau sa ne-auzim pe 23.12.2012, sa vedem... oare chiar am am fost niste fraieri, c-am crezut? [sper ca daaaaaa].de fapt nici eu nu prea cred, sau Nu vreau sa cred.

| Ben. a răspuns:

Of D-ne! de ce crezi asta?

| hândel a răspuns:

rolling on the floor Fa-ti provizii de p'acum, pe 21 decembrie 2012 sigur va fi aglomerat. laughing Cum poti crede asa ceva? Nu te-ngrijora ca nu va fi nimic apocaliptic. Doar daca pleaca Basescu de la conducerea tarii, ca atunci nu vom mai trai asa "bine" si sigur ne va fi sfarsitul. laughing

| Annitu a răspuns:

DA. acum ai aflat?

| Klara a răspuns:

Da, poate pana atunci o sa ajunga Jiji presedinte, si pac-pac vine cu armata, hehehehehe, ca e razboinicu' luminii, bai hahalerelor...hehehehehe... asa ca ...stati linistiti...ca nu vine niciun sfarsit!

| machupicchu a răspuns:

Ei au scris... au prezis... dar, noi vom trai(daca nu va fi cutremur sau alte calamitati) si vom vedea...
Deocamdata... nimic nu-i sigur.

| machupicchu a răspuns:

@amar; este posibil... poate vine Duda si ne ia tot ce-a mai ramas, ca deja ne-a luat regele jumatate...

| JackieSue a răspuns:

E o prostie inventata.Nu s-a prezis de mii de ori ca o sa vina cutremure devastatoare si nimic.Lucruri facute ca sa te sperie.
Si stabilirea unei date(de catre om) a mortii este contrara bibliei.

Uite documenteaza-te singur in clipul asta(sper sa-ti fie de folos sa intelegi de ce nu murim):

http://www.youtube.com/watch?v=n_CVZ_PCTJw

| Haydee a răspuns:

Noi trebuie sa credem doar in Dumnezeu.In Biblie spune ca noi nu stim nici ziua, nici ceasul.happy
Rezuma-te la aceastawinking

| Lotte a răspuns:

Bai, eu parca auzisem ca deja timpul a inceput sa se... micsoreze ( daca pot spune asa ); adica 24 de ore nu mai sunt 24 ci...12,sau pana mea.Eu cred chestia asta cu timpul...simt ca parca suntem toti intr-o criza de timp teribila. Poate ca astia au calculat si au gasit anul in care o sa ajungem la ora 0, nu o sa mai existe timp si, deci...nimic?
(je sais pas )
Oricum chestia cu 2012 este deja supraapreciata

| Lotte a răspuns:

@cami
stiu ca l-am mancat pe "ne" happy dar astia din franta asa zic...( c'est pas grav, touche pas, etc ) trebuie sa incerc sa ma adaptez lorhee hee

| Puiutz a răspuns:

Nu! laughing. nu crede in asa cevastraight face. credem in Dumnezeu. nu in toate lucrurile ce se spun la tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoreticienii cred ca aceasta este ziua in care lumea se va termina si toate fapturile vii vor muri. Totusi, maiasii insisi nu credeau cu adevarat ca lumea se va termina la finele acestui interval. De fapt, ei considerau ca este chiar un prilej de mare bucurie si noroc atunci cand planeta tranzita cu succes un intreg Mare Ciclu. La urma urmei, omenirea a mai suferit alte trei astfel de treceri si Pamantul se afla inca aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se zice. E clar ca se va intampla ceva, specialistii spun ca se vor inversa polii magnetici. O sa traim si o sa vedem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel a f o s t si cometa aia de prin 99 si nu s-a intamplat nimic.acum vom trai si vom vedea. daca se va intampla am noroc ca voi fi in anul 4 s i nu m a i dau nici o restantzatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va dati seama ca e o gluma?

Bing Bang Cum nu a trimis gauri in spatiu care sa apsoarba pamantul?
sau in 2000 de ce nu a fost sfarsitu?

eu nu cred atata tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar va fii

| rainlover a răspuns:

Ai pe dracu... doar au mai fost asa teorii/ipoteze... dar lasa k sintem cu 50 de ani in urma...asa ca mai avem speranta happy