| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

va fi sfarsitul lumii pe 21 DECEMBRIE 2012? FUNDA! Scz Categoria! happy

Răspuns Câştigător
| oliviaaa a răspuns:

Ok aproape toata lumea raspunde cu un NU. eu ma alatur lor, nu, nu va fi sfirsitul, dar pricepinduma in filosofie si stiinta, pot sa iti spun caci DIN 21 decembrie se vor intimpla catastrofe mari la nivel mondial, care va duce la sfirsitul acestui pamint, dar asta nu se va intimpla curind, pur si simplu unii oameni se streseraza prea taare, altii deloc, dar pe noi trebuie sa ne intereseze caci in joc suntem noi si orice ar fi natura ne ofera putere ca sa infruntam happy nu-ti mai fa griji nu vei muri happy

13 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Nu va veni nici un sfarsit.Astea sunt numai aiureli. Daca ar fi asa, noi nu am mai sta acum pe TPU pentru ca aproape in fiecare an s-a spus ca va fi sfarsitul. Sfarsitul lumii va fi atunci cand vrea DOMNUL sau poate fi numai din cauza noastra poate meste multi multi ani...peste sute de mii de ani, pentru ca noi distrugem planeta asta si ne batem joc de tot ce ne inconjoara.

| M25M a răspuns:

NU. Este o poveste foarte interesanta, credibila, captivanta a predictiilor civilizatilor mayase si aztece si a prevestirilor lui Nostradamus dar pana la urma este o poveste cu scopul realizarii documentarelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de lua dupa astia de la televizor spun numai prosti mai bine roaga-te sa nu fie dar iti spun ca nu o sa fie!
O sa fie numai cand vrea Dumnezeu!

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Nu,astea sunt numai prostii, sfarsitul nostru va fi decis numai de "DUMNEZEU"!

| shmata a răspuns:

Bineinteles ca nu. Nu se va intampla nimic, va fi o zi oarecare. Oamenii de stiinta din Europa cat si cei de la NASA, au anuntat, in nenumarate randuri, ca nu e niciun motiv de ingrijorare pentru urmatorii ani.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Asculta,conquistadorii spaniolo au decoperit un calendar ciudat cand au ajuns in America....Multi ani mai tarziu a fost descifrat si s-a aflat ca se termina pe 21.12.12,dar stai linistit nu se va intampla nimic, mayasii au realizat ca civilizatia lor nu va supravietui pana atunci, iar ciclul de 5200 de ani este o rara coincidenta, roaga-te lui Dumnezeu, caci doar El si cand si cum va fi! Poate fii maine, poimaine, peste o luna sau peste 1000 de ani, nimeni nu stie, dar un lucru e sigur nu se va intampla nimic pe 21.12.12winking,FUNDA?

| lextar113 a răspuns:

Ei da va fi, nu va fi nimic, nimeni nu site cand va veni acest moment, nu te mai lua dupa tot ce se aude...

| TheBlackAce a răspuns:

laughing Nu. straight face

| CrazyM4x a răspuns:

Se pare ca PENTAGONUL SUA a gasit niste continuarea calendarelor mayase pana in anul 5026. Surprinzator tot in 21 decembrie se termina, dar nu in 2012. Totusi cei care se ocupa cu studii in domeniul cutremurelor si fenomenelor de genul acesta au anuntat o serie de cutremure cuprinse intre 4 si 7 grade, insa nimic care sa puna cu adevarat viata in pericol asupra pamantului. FUNDA PLS!big grin

| BuTcH3R a răspuns:

Wtf....nu mai vine mosu?sad

| BuTcH3R a răspuns:

Mayaşii au prezis, de fapt, că lumea nu se va sfârşi în 2012. La începutul acestui an, arheologul William Saturno a descoperit mai multe numere pictate pe pereţii unui complex maya din Guatemala, iar calculele includ date care merg mult mai departe în viitor. "Maya a prezis că lumea va continua, iar că peste 7.000 de ani lucrurile vor fi exact la fel ca acum", a spus Saturno.

| Ellss_Ely_1992 a răspuns:

Eu zic ca nuhappy Acum nimeni nu poate zice cu adevarat ce se va intampla...

| snuffi a răspuns:

Nu, relaxeaza-te.