| Diana90 a întrebat:

Ciao!

Exista mutanti sau extraterestrii? Daca exista, Se zice ca omu' e facut dupa Chipu' lui Dumnezeu', dar alea dupa cine mai sunt facute? dupa cine s-a luat?

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Când o să stai la o bere, cu Dumnezeu, să nu uiți să îl întrebi și astea!

| bluebios a răspuns:

1) Mutanti da exista 100%, sub actiunea a diversi factori in cardul fiecarei specii apar anumite mutatii gentice, cele mai multe dintre ele sunt nebenefice ducand la moarte sau la boli genetice grave. Foarte rar apar si mutatii benefice, acest lucru fiind un factor care contribuie la evolutia speciilor. De exemplu omul a aparut dintr-o specie de primate prin unirea a doi dintre cromozomi. Alte organisme mutante apar prin contributia omului, cum ar fi asa zisele plante manipulate genetic. La aceste plante se induc in mod artificial diverse mutatii ducand la aparitia de noi specii care sunt rezistente la daunatori, fac o productie mai mare etc

2) La partea cu extraterestrii este foarte greu de raspuns pentru ca inca nu exista nici o dovada inca ca ar exista organisme vii altundeva in afara de Pamant. Dar avand in vedere imensitatea universului care este format din cateva sute de miliarde de galaxii, iar aceste galaxii sunt formate din miliarde de stele dintre care o parte destul de mare au planete in jurul lor este destul de probabil ca aparitia vietii pe Pamant sa nu fie o intamplare, ci chiar un lucru destul de comun in univers. Din pacate distantele interstelare si mai ales cele intergalactice sunt atat de mari incat este destul de probabil ca o civilizatie extraterestra oricat de avansata ar fi sa nu poata niciodata sa le parcurga.

| Birjaru a răspuns:

Civilizatii extraterestre...statistic exista, nu te mai lua dupa ceea ce inseamna religie, misticism, isi au locul intr-o perioada in care omul incerca sa-si explice universul dupa putintele lui primare, interpretarile astea au azi valoare 0.

| ahri a răspuns:

Exista extraterestrii,daca vrei sa numesti asa fiintele care isi duc evolutia pe planetele din sistemul nostru solar (chiar si pe soare),dar fiinte cu un corp fizic, vizibil ca al nostru nu exista decat aici pe pamant, caricaturile ce le vezi la tv nu exista.

| n0matterman a răspuns:

Habar n-am.

| Diana90 explică:

"Fumaretul"-- cum sa fie aia tot oameni? Din moment ce ei se numesc extraterestrii? daca erau oameni se numeau cum ne numim noi, intelegi

| BeastMaster a răspuns:

In legatura cu extraterestri nu putem noi sa ne dam cuvantul ca nu ar exista, fiindca este foarte posibil sa existe, Universul este infinit si omul nu este destul de destept ca sa mearga in alte galaxi pentru a afla daca exista. Acum cu mutantii asta este sigur ca exista dar nu ca in desene animate, copii sau animale ce se nasc cu mutatii exista cu miile si au existat mereu. In legatura cu Dmnezeu nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Americanii fac mutanti in Area 51 pentru inceput, iar extraterestrii daca au evoluat destul de mult pot arata ca un mamifer de acum milioane de ani. Nu exista niciun Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diana.noi avem religia noastra care spune despre OM.cine spune ca aia nu sant tot oameni? sau ca nu au si ei un dumnezeu al lor in care cred? ai rabdare sa ne intalnim cu ei si sa vedem.nu putem sa baiguim pe aici cu intrebari ipotetice legate de un subiect de literatura SF. uite unii spun ca nu exista Dumnezeu.fiindca nu l-au vazut niciodata.eu spun ca exista, fiindca l-am vazut la treaba.tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca te duce mintea? Stii si singurica ca nu exista happy

| BeautifulAngel a răspuns:

Nu exista asa cevarolling on the floor))

| SerbanX a răspuns:

Dupa diavol