| WR104 a întrebat:

Cine este pentru voi "un exemplu de urmat"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu am gasit un model de urmat. Acum ceva timp o admiram mult pe profesoara mea de romana, dar pana la urma m-a dezamagit si ea...Cred ca cel mai corect este sa iei drept exemplu doar laturile bune din oameni, cate putin de la fiecare si astfel sa-ti formezi un sistem de principii dupa care sa te ghidezi. Nu consider ca trebuie sa iau drept exemplu o persoana doar pentru ca are anumite studii.

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Exemplul meu. Pot fi inspirat de cineva dar nici într-un caz să-mi iau exemplu o persoană şi să i-l urmez. E aberant.
Oamenii sunt unici.

| misterioaѕa a răspuns:

Profesorii, parintii si prietenii buni care fac lucruri bune

| GaBBiii a răspuns:

Michael Jackson.

A donat pentru copii din Bucuresti.

| Izz a răspuns:

Cei care reusesc ceva/sa devina cineva in viata.(ex.:parintii, oamenii cu studii foarte bune)

| kiki a răspuns:

Invataturile, pildele si viata domnului nostru Isus Christos.parintii(care stiu sa fie cu adevarat parinti si oameni intelepti), profesorii si toti oamenii care sunt buni si au intelepciune.Deoarece intelepciunea este un lucru diferit fata de inteligenta.Intelepciunea are ceva in plus.Si vine de la cineva de sus.Stie toata lumea de la cine

| AnnaMariaaa a răspuns:

Ptr mine-mama

| palut a răspuns:

Cred ca sunt de acord cu velvet.

| phoenix_1016 a răspuns:

Oricine a facut ceva mai bun si mai bine pentru ceilalti...

| Gabriel_3333 a răspuns:

Poate ca o sa fiu plictisitor pentru unii dar pentru a urma un exemplu trebuie ca persoana respectiva sa dea dovada de cel mai bnun comportament care exista asa ca ma intreb cine este mai perfect decat Iisus Hristos? Eu pe El il am model happy

| Cezar a răspuns:

Parinti

| TrustMe a răspuns:

Laura Andresan

| BeYoU a răspuns:

Tataia

| stefanik04 a răspuns:

Mama si matusa mea
si chiar si sora mea

| EBC a răspuns:

De preferat ar fi sa nu te lasi influentat de nimeni din cunoscuti sau necunoscuti pentru ca nu vei putea fi niciodata ca ei; fiecare este unic si se manifesta in mod unic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus Hristos.
1Ioan-2:6-Cine zice ca petrece intru El dator este, precum Acela a umblat, si el asa sa umble.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine,, exemplul de urmat'' sunt chiar eu dar imaginat in visele mele ca fiind perfect desi cu totii stim ca nu se va intampla asta niciodata.NU exisata oameni perfecti si din fericire NU suntem toti la fel