| Biologie a întrebat:

Cine suntem, de unde venim si unde ne ducem? (omenirea)

Răspuns Câştigător
| Bteen a răspuns:

Daca am sti raspunsurile la aceste intrebari acum am fi la cu totul alt nivel.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

O mana de calatori veniti de nicaieri, gata sa marsaluim spre necunoscut.

| bendis92 a răspuns:

Suntem oameni, provenim din fecundarea ovulului cu un spermatozoid si ne ducem in pamant- ciclul natural al oricarei fiinte vii, acum la partea spirituala nu stiu ce sa-ti spun ca nu s-a intors inca nimeni de acolo, dar probabil ca o parte din spiritul nostru mai ramane sub o forma sau alta pe Pamant, restul e un mister. Numai bine! happy

| Fanatic a răspuns:

Suntem un nimic, venim de nicaieri, si ne ducem dracu

| Rafadavid a răspuns:

Suntem fiinte duale, venim de la dorinta Creatorului(Dumnezeu) de a starpi nimicul cu existenta, si ne ducem catre desavarsire - oricum ar fi aceasta.

| Birjaru a răspuns (pentru Rafadavid):

Tare asta, in afara faptului cu creatoru', si cu prezentarea evolutiei in maniera mistico-religioasa...foarte tare.