| JackieSue a întrebat:

Vom sti vreodata? Cine suntem, de unde venim si incotro ne ducem?

Răspuns Câştigător
| adrian91 a răspuns:

Da, suntem niste suflete calatoare, venim chiar din Dumnezeu (El ne-a creat) si ne indreptam spre cer (noul ierusalim, daca o sa citeti biblia o sa-ti dai seama) sau iad, depinde ce facem in lumea asta. Pe ce asterni pe aia dormi

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Sunt oameni, venim din burta de la mamica si ne ducem la dracu` laughing
Eu stiu :d

| Silvia a răspuns:

Suntem *

daniela
| daniela a răspuns:

Porobabil ca numai dupa ce vom ajunge acolo sus unde trebuie sa ajungem

| Dorinel a răspuns:

Poi sunt om, vin din burta de la mama si ma duc sa imi iau un suc rece ca mor de cald tongue

| Jupiter a răspuns:

Probabil ca da.

| funnymantm a răspuns:

Raspuns vag: Da, vom sti atunci cand vom cunoaste aceste informatii, altceva nu stiu ce sa adaug.
Raspuns filozofic: Suntem oameni, un miracol, venim dintr-o singura bila de energie si ne ducem spre perfectiune.
Dar! traieste mei viatawinking nu iti irosi secunde pretioase pe intrebari fara raspuns.
Tine minte. nu vei fi niciodata mai tanar ca in acest moment, fiecare clipa in care esti framantat este un "pacat" in timpul asta puteai sa zambesti si sa te simti bine ca traiestiwinking

| Moneyandfame a răspuns:

Atata timp cat faci ceva in viata asta, ce mai conteaza?

| DarKJoKeR a răspuns:

thinking Sa caut in,, pagini aurii''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem cine suntem, venim de unde venim, si ne ducem unde a dus mutu iapa! Asa este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile tale au primit in timp prin intermediul stiintei raspunsuri partiale. Oamenii nu le accepta totusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si aici:
http://www.descopera.org/......wtopic.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La intrebarea "Incotro mergem? " Biblia nu ezita sa ne raspunda. Ea nu ne impinge pe panta unor ipoteze, ci ea merge la sigur. Incotro mergem? Ne indreptam spre clipa reinnoirii tuturor lucrurilor, spre rai sau spre iad in care nu va mai fi cale de intors, spre momentul restabilirii armoniei universale de catre un Dumnezeu care exista si va veni cat de curand, spre un cer nou si un pamant nou in care vor locui neprihanirea, armonia, dreptatea si pacea. Ne indreptam cu pasi repezi spre punctul culminant al istoriei lumii noastre efemere- revenirea in glorie a Domnului si Mantuitorului Iisus Christos, Creatorul celor vazute si nevazute.
Ne indreptam spre viata vesnica, o viata cat viata lui Dumnezeu…
Astazi trebuie sa alegem unde vrem sa ne petrecem vesnicia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem meniti sa fim fii de Dumnezeu, coroana creatiunii divine, fiinte creati dupa Chipul si asemanarea Lui; suntem fiinte de vita imparateasca, iesite desavarsite din mana Celui ce ne-a adus la existenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de unde venim si nici unde plecam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne nastem si ne este frica.Traim intr-o lume dura si rece. Murim calmi. Plecam acolo de unde am venit. Oare acolo vom sti ca am fost aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti situatia. Daca o vei privi din punct de vedere, rational ve-i ajunge la un raspuns, insa daca vei privi din punct de vedere, spiritual vei ajunge la un alt raspuns total diferit de cel anterior. Insa referitor la intrebari eu spun asa: 1."Cine suntem"? Suntem fiinte trecatoare autointitulate "oameni". 2."De unde venim"? Venim dintr-un univers al autocreatiei, ceea ce a dus la crearea, multiplicarea si perceptia acestor specii vaste de vietati existente pe planeta. 3."Incotro ne ducem"? Ne ducem spre autodescoperire, ne indreptam spre perfectiune spre punctul maxim al evolutiei speciei noastre, dupa care din motive inca nedescoperite vom pleca inapoi in universul din care am venit!