| rappEritxa a întrebat:

Credeti ca exista demoni >:?

22 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exista.Chiar Biserica crede si vorbeste despre ei.Sunt fortele raului, necuratul si ingerii cazuti. Daca Biserica crede si eu cred deoarece cred in Dumnezeu, in Hristos. E doar alegerea mea.Numai bine.

| Razvan a răspuns:

Eram la ora de geografie si i-am trimis un biletel fetei din prima banca cu un desen in care proful avea coarne.Asemanarea era izbitoare.Deci
>Ori sunt Piccaso
>Ori el e un diavol tasmanian si intuitia mea imi da dreptatesmug

| PhaseMorphXR a răspuns:

@dany
"În continuare, vom prezenta o perspectivă creştină a existenţei diavolului."

Purcedeti cand credeti de cuviinta... asteptam.

| DorelSudoru a răspuns:

Da tu. Exista in fiecare dintre noilaughing dar nu in forma cu coarne si nici ca niste persoane sau slufete.Toti suntem demoni prin raul care il facem xD

| GyeBaek a răspuns:

Da si eu cred ca exista.

| muzicalBoX a răspuns:

Nustiuuuuuuu!

| eugeniu_6685 a răspuns:

Este bine sa te apropii cu prudenta de intrebatea asta, demonii exista. Cea mai inteligenta realizare a lor este aceea ca au reusit sa convinga pe multi ca...nu exista! Ca raul sta doar in om, el e proiectant constient si.autor. Dar nu e asa, oricat si-ar ascunde coada, un sfarc tot se vede. Diavolul este o forta inepuizabila, el actioneaza fara pauza pentru a perpetua raul in lume. La sfarsitul veacurilor isi va primi pedeapsa binemeritata. Pana atunci insa feriti-va de influenta lui prin credinta in Dumnezeu.

| thepunusher a răspuns:

Cei ce cred in Sabaot, Adonai, Eli, elohim cred si in demoni
@dany vrei sa pari destept cu raspunsuri luate de pe google nestiind macar ce inseamna?

| nashu40 a răspuns:

Nimeni nu poate spune cu certitudine ca exista. Ce pot sa afirm eu insa si o fac cu toata taria, ca am o vecina care umbla cu asa ceva, de cate ori imi iese in cale imi merge foarte rau, cand trece prin fata usii noastre sau ne intra in casa ne certam ca chiorii DIN NIMIC si multe altele. Are si figura de Cruella, cu un par tapat si zbarlit care are 1 m in diametru, se vopseste rosu foc (desi e trecuta de 50 de ani) si are o privire...brrrr. Uneori se aud tropaituri mici la ea in apartament (sta deasupra mea) atunci cand nu e acasa. Iar eu am simtit de multe ori o prezenta straina in casa si vad uneori cu coada ochiului o umbra trecand in fuga prin casa...
Ca sa nu mai spun ca vecina asta a fost la alta vecina invitata la o sfestanie si in timp ce preotul citea, se auzea un racait de de gheare sub tablia mesei...Preotul a inceput sa citeasca mai tare (dandu-si seama ca se petrece ceva necurat) iar racaitul a inceput sa se auda si el mai tare...Si as putea sa continui cu exemplele pana maine, referitor la ce a facut familiei mele, dar nu vreau sa sperii pe nimeni si pot afirma ca e vorba de lucruri grave.
Acum trage si tu concluzia...

| RockLegend a răspuns:

Exista demoni, da nu ii vezi, sunt spirite torturate care intra in corpul uman si se hranesc cu inocenta ta

Răspuns utilizator avertizat
| RockLegend a răspuns:

De fapt nici nu mai stiu ce sa cred

| djcosty_7523 a răspuns:

În toate timpurile şi în toate culturile religioase, s-a auzit de existenţa diavolului (demonului). Întruchipat sub forme înfricoşătoare, diavolul a fost cel care a tulburat atâta lume, de la scriitori până la filozofi şi preoţi. Psihologii îl consideră o manifestare a inconştientului uman marginalizat, dar multe religii cred în existenţa lui. În continuare, vom prezenta o perspectivă creştină a existenţei diavolului.

| coco514 a răspuns:

Demoni exista legiunile iadului au aparut dupa caderea lui lucifer printre cei mai mai demoni se numara lucifer belial baal leviathan si crede-ma ca stiu cum e sa fie un demon cu tine mereu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista Dumnezeu (si exista fara indoiala), atunci exista si demoni. De multe ori e mai usor sa simti prezenta demonilor in preajma ta decat a lui Dumnezeu, pe care trebuie sa-l vezi altfel, prin dragoste. Am si eu cateva exemple de genul asta, dar nu cred ca mai e cazul sa le mai dezvolt. Exista oameni care sunt vanduti satanei cu trup si suflet, iar ei sunt inzestrati cu posibilitatea de a face mult rau, nu am nici o indoiala. Dar calea cea mai simpla este sa fiti spovediti si impartasiti, astfel acele persoane nu va mai pot lovi la fel de tare, si evitati-le o data ce sunteti lamuriti. Oricum puterea satanei nu va putea invinge niciodata puterea lui Dumnezeu, oricat de grea va fi lupta.

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Da, exista

| Denis123456789123456789 a răspuns:

Demoni sunt slujitori aluia rau si oameni rai pai da normal ca exista

| CRETULINA212 a răspuns:

Da, exista. crede-ma

| Torres21 a răspuns:

Eu cred ca nu exista!

| Carina_9785 a răspuns:

Eu sincer... Daca cred in Dumnezeu cred in tot si sincer nu mint, doarece la mine in casa se petrec lucruri necurate pentru ca noi cand ne-am mutat o femeie a stat in locul nostru cu multi caini si nu stiu ce a facut.Asta am aflat din vorbele vecinilor ca femeia era ciudata. Dar a disparut si casa mea inca nu e sfintita. Dar simt si se aud foarte multe in casa asta, nu are rost sa intru in detalii.Dar existawinking