| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi că există Extratereştrii sau mergeţi pe Principiul Religiei, îngeri, demoni?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Nu, nu cred că există extratereştri!
Dacă ar fi existat i-am fi văzut şi noi până acum.

| sublime89 a răspuns:

Daca aici pe Pamant a aparut viata, atunci inseamna ca oriunde in acest Univers se poate repeta acelasi proces. Sunt nenumarate planete si posibilitati diferite. Si nu, in niciun caz nu vor fi "ingeri" sau "demoni", pentru ca aia sunt doar produsul imaginatiei noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ar trebui să ne intereseze prea mult acest subiect atâta timp cât ei nu ne afectează nici în mod direct dar nici în mod indirect.
Până când nu găsim dovezi concrete n-ar trebui să ne pierdem timpul filosofând pe acest subiect.

| Pinocchio a răspuns:

Prima varianta este logic.

| AinştainIsBack a răspuns:

Viata tot exista pe alte planete. Sunt mii, milioane sau chiar miliarde de planete in tot Universul. Este absolut imposibil ca Terra sa fie singura planeta din tot Universul cu viata.

| florin5000 a răspuns:

Exista viata pe alta planete (nu cred in alien), nu merg pe principiul ala.

| xBlackB0y a răspuns:

Eu nu cred in extrateresti si merg pe principiul Religiei.

| AnonimulCurios a răspuns:

Mai bine merg pe principiul religiei, ingerilor si al demonilor, nu cred ca exista " Extraterestrii " sau viata pe alte planete.

| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu nu cred ca exista nimic din toate astea. Daca ar fi existat, fi sigur/a ca i-am fi vazut pana acum.

| Gilca_Madalina_1975 a răspuns:

Merg pe principiul Religiei, dar se poate să existe extratereștri, nu e sigur, poți căuta pe Internet.

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns:

Extraterestriiii LOL

| catalina1238 a răspuns:

Pe principiul religiei, dar pot exista si in alte planete extraterestri (aliens).

| ZombieCreep a răspuns:

Normal ca exista alte fiinte inteligente in univers, daca stii, universul e extrem de mare, peste puterea noastra de intelegere. Ingerii tin de metafizic. Ei sunt acolo dar din nou, peste puterea noastra de intelegere. Nu ii vedem decat daca vor ei. Demonii sunt chestii care nu tin de metafizic. Uita-te la Fenomene Stranii ca sa intelegi ce este aghiuta. Oricum toate trei exista in anumite feluri.