| PowerPuffGirl a întrebat:

Credeti ca mai putem salva lumea?

Răspuns Câştigător
| Iubibilăă a răspuns:

Da love struck
Eu va iubesc!

29 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De la ce? De la ignoranta? Niciodata si n-am treaba cu toata lumea dar daca nu ma pot salva pe mine da'pe restul lumii, de unde?

| sabin89 a răspuns:

Cine a zis ca lumea e in pericol? Tocmai acum, cand progresam de la zi la zi, cand urcam pas cu pas spre culmi tot mai inalte de progres si civilizatie? Tocmai acum vorbesti tu de salvare? Lumea a fost salvata din hatisurile istoriei, a fost scoasa din intunecimea Evului Mediu si adusa colea la lumina. Lumea e ok. Altcineva trebuie salvat: Noi astia de pe TPU, care am devenit dependenti de net si pierdem pe aici ore intregi, facand nimic. Da, cu noi este o problema. Oare mai putem fi salvati?

| Wøodenpints a răspuns:

S-o salvăm...de cine? Cine ţi-azis ţie că lumea ar fi în pericol, şi că noi ar trebui să o salvăm?

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

S-o salvam de noi :l, lumea nu e amenintata de extraterestri sau chiesti de genu, este amenintata de noi, sau de cei care nu lasa planeta in pace.---parerea mea---

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Nu moare planeta, stai tu calm. Cum a rezistat atâtea milioane de ani, mai rezistă încă pe-atât.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Adevarat! Dar asta nu inseamna ca acu trebuie sa ne apucam de distrus natura(sau chiesti de genu). planeta rezista pana n-o mai rezista

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Păi,eu am să mai trăiesc, săziem în jur de 40 de ani, dacă mor de moarte naturală. 40 cu indulgenţă,la felul în care mă scuipă ficatul. După,puţin îmi pasă ce se întâmplă cu planeta, poate să vină şi apocalipsa, era glaciară, să cadă meteoriti... puţin îmi pasă. Eu oricum sunt mort, deci nu am să mă bucur de ele.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Acum daca o sa ai copii care sa ii lasi in urma nu o sa mai crezi asta

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Eu nu-mi doresc copii. Nu-mi plac. Nu-s de mine.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Da dar sa zicem ca iti place o fata la nebunie. Va indragostiti etc... si ea vrea un copil, in mom. ala ai de ales intre ea si copil sau nici unu' asa ca...

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Nu-s genul ăla de om. Oricât de mult mi-ar place o fată, nu vreau să-mi complic viaţa cu un copil. Şi oricum femei sunt destule.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Dragostea e oarba...

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Dragostea e oarbă pentru oamenii proşti. Şi pentru cei care cred asta.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Prostia din tinerete duce spre intelepciunde la batranete

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Nu cred în înţelepciune. După câţi bătrâni retardaţi am văzut, şi oameni de ~40 de ani cu capul în fund....chiar îmi doresc să nu-mi schimb niciodată modul de gândire.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Eu ma refeream la intelepciunea adevarata care este intalnita foarte rar. Uite un exemplu de om care a invatat din greseli :Ion Creanga care din nazdravan a ajuns profesor happywinkingtongue

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Ion creangă a fost scriitor. Nu înţelept.

| PowerPuffGirl explică (pentru Wøodenpints):

Hai sa te salvez! tam tam tam taaaaaam!

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

A fost un scriitor intelept. Meseria lui a fost de scriitor, dar el era un om destept, intelept. tongue

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Nu,nu a fost deloc înţelept. A fost doar un scriitor care şi-a povestit copilăria şi a ajuns faimos.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Asta arata cat de putin informat esti... eu am terminat discutia...nu am ce discuta cu oameni ca tine!

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Sunt mult mai informat decât tine, doar că pentru mine noţiunea de înţelept are cu totul altă definiţie.

| maryand12 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ok,Pot sa te intreb cati ani ai?

| Wøodenpints a răspuns (pentru maryand12):

Scrie la profil. 21

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cred laughing dar nu numai unul, ci toti sau macar 80% din populatia globului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cine? zi-mi si mie daca vin transformarshii ca-mi place de ei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o salvam de cine?
Noi suntem ''lumea'' si noi ne distrugem pe noi.

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Da ar putea sa mai existe sansa dar sunt foarte multi ignoranti care nu le pasa decat de prezent si nu i intereseaza cum va ajunge planeta asta peste cativa ani

| x3Ad a răspuns:

Lumea poate fi salvată dacă şi cei din jur se maturizează şi fac lucruri concrete, clare şi se pun pe muncă.