| Alle_9220 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii este in 2012? straight face.
Eu am citit ceva pe internet ceva legat de ' renumitul ' calendar Mayas, sau Baba Vanga sunt multi, bine ca acum cand dai ' cauta' = 2012 sfarsitul lumii, sunt mi de pagini >. >. Sa revenim la subiect.
Nu as crede, thinking dar sunt atatea ' dovezi ', ma ia cu spaima cand pomenesc ' 2012'.
Aveti o explicatie pentru asta` :-s?
Mulțumesc!
Dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| CJ23MDL a răspuns:

Degeaba, nu mai citi "prostiile altora care scriu ca vine sfarsitul pe 2012. uite sa-ti zic altceva. inainte prin 90' si ceva se zicea ca in 2000 vine sfarsitul.(poti citi si de pe net pentru ca vei gasi) acum dupa ce am trecut de anul 2000 s zice ca vine pe 2012. eu m-am uitat acum o luna pe discovery la un documentar in care se zicea ca vine sfarsitul pe 2022 asa ca daca d-zeu vrea poate si in momentul asta sa vina sfarsitul.nu te lua dupa net... happy sper ca ti-am fost d ajutor si ai inteles. ciao

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Si in anul 2000 venea sfarsitul lumii... Si in 2010 venea, si tot asa...
Cea mai apropiata data pentru un nou sfarsit (f. probabil un nou esec) este 21 mai 2011. Asa ca... nu mai prindem 2012 laughing.
Stai calma, sfarsitul lumii nu vine cand vrea cineva...

| Bogdanux a răspuns:

Toate zvonurile despre 2012 sunt doar niste gogosi.Da, e posibil ca Pamantul sa sufere o schimbare destul de majora din cauza fenomenelor ce ne afecteaza planeta ( poate in 2012 vor atinge "apogeul").

Asa ca stai calma, nimeni nu face BUM happy.

| CainePeVine a răspuns:

Mari tampenii

| rZv995 a răspuns:

Eu nu cred ca in 2012 va veni sfarsitul lumii.
Pentru ca au mai zis astia ca mai venea sfarsitul lumii mai demult si uite ca nu a venit sfarsitul lumii!

| kokolino94 a răspuns:

Citeste despre Centura Fotonica si o sa vezi ca nu inseamna "sfarsitul" ci "un nou inceput"
Personal nu cred toate chestiile astea, dar cand ma uit la toate beneficiile pe care le-am avea chiar imi doresc sa se intample asta:)) De ex. lipsa banului ca valoare, schimbarea adn-ului uman:-? pnm.mai bine iti dau un link si citesti tu...
http://www.esoterism.ro/ro/centura-fotonica.php
Repet,eu nu cred, dar nici nu m-ar deranja daca s-ar intampla asa ceva:))
Have fun!:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca in 2012 va veni sfarsitul. Dar explicatia este aceea, de a-ti trai viata/clipa! Nu iti mai incarca memoria cu ''dovezi'', ce te iau cu spaima.
Numai bine.

| LoveCandies a răspuns:

Suntem la jumătatea anului 2014.

| zozole_7298 a răspuns:

S-a spus ca si in 200 va fi sfarsitul lumii si nu s-a intamplat.decioh go on de exemplu eu am citit tot ce se poate despre 2012 pentru ca sunt ffff interesata de chestiile astea
sunt multe chestii referitoare l 2012...eu sincer cred ca sunt doaR imbarligari si minciunelebig grinhee hee