| Mariela_1621 a întrebat:

Credeti ca un ateu este mai liber in gandire decat o persoana religioasa? De ce?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Mai @andre999, ma uimesti cu raspunsul tau, spui ca ateii sunt liberi doar cand gandesc fantezii sexuale si masturbare. Cat esti tu de ultra religios nu te-ai masturbat si nu ai avut niciodata fantezii sexuale (cu conditia sa fii normal din punct de vedere sexual)? Si de ce atei nu sunt creativi si nu au imaginatie mai multa doar ca nu crede in divin!? asta este explicatie? Vrei sa spui ca sutele de sateliti din spatiu, zborul pe luna, telescopul Hubble si alte multe descoperiri au fost imaginate si create de religiosi in manastirile si bisericile lor in ritualuri de lumanari aprinse, miros de smirna si tamaie?

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiritual vorbind, un ateu este rob al pacatului.sub masca libertatii deplina este rob al stapanului pe care-l slujeste, si care i-a pavat drumul spre iad cu bune intentii si libertate deplina. efectul minciunii. un credincios care pastreaza valorile morale si se supune unor porunci,{vorbesc de crestinism} aparent ingraditoare, de fapt este liber si sa aleaga, si e liber de robia pacatului de care l-a absolvit stapanul pe care-l slujeste.laic vorbind nu se poate spune ca un ateu este mai rau decat un credincios, fiindca poate trai curat din principiu, asa cum un crestin poate fi doar cu numele facand numai pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andre666, creativitatea inseamna imaginatie, independenta, originalitate si astea-s in mentalul fiecaruia intr-o masura mai mare sau mai mica, in functie de bagajul genetic, indiferent de prezenta sau absenta credintei in D-zeu. As putea spune despre tine ca nu esti creativ, fiindca prezentele tale pe acest site sunt exclusiv prozelitice si textele tale se repeta suparator. De ce nu lasi tu lumea sa fie libera in gandire, sa-si aleaga fiecare singur credintele si valorile?
Inca ceva: poate ar trebui sa te masturbezi mai des si ai deveni mai relaxat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Dmonik, nastrusnico, doar nu crezi ca i-as da lecturi periculoase amicului @andre999! Desi, daca stiam ca ma va pricopsi cu nefolositor si stupid i-as fi indicat ceva mai inconfortabil, gen socionica… @Andre, @andre, nu stii de ce ai scapat… Fuguta la librarie, man! Iti tin pumnii! Iti promit ca nu-s lecturi pentru desfranati, degenerati, depravati si alti destrabalati…
Psst, man... da si tu un amuzant ca mult m-am chinuit pana am gasit trupa asta de dezmatati… big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Issac neuton=ateu
leonardo da vinci=ateu
george washinton=ateu
bill gates=ateu
ivan pavlov=ateu
galileo galilei=ateu
george becali=credincios
concluzia
ateu=geniu
credincios=spalat mental,incult,superstitios, cocalar, etc.