| Prezidentul a întrebat:

Credeti ca viata este un test?

Răspuns Câştigător
| Made_Self_1995 a răspuns:

Viata, inainte de orice, este un test...depinde de fiecare din noi cum ne "jucam rolul" pe scena prezentului, fara sa ne fie rusine privind in trecut, dar cu speranta ca din viitor vom privi cu mandrie prezentul.

| Prezidentul explică (pentru Made_Self_1995):

Corect, prezentul este cel mai mare test happy

13 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

De-ar fi doar atat. De obicei dupa ce pici un test poti sa te mai ridici dar cazand in viata nu stiu ce se mai poate indrepta.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Este si scoala si test in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Test, de ce să fie test, ca să ce?

| BroSafarii a răspuns:

Salut #Prezidentul, probabil singura tema despre "viata" gasita... Eu, impreuna cu mai multi oameni, citind de pe internet o "intrebare" care suna cam asa: " Daca ai dormi, ai visa ceva si nu te-ai mai trezi, ti-ai aduce aminte ce ai visat? " ( Daca ai intra in coma, ai visa ceva, si ai muri, ti-ai aduce aminte ce ai visat? ), si nu sunt eu, sa nu cred in Dumnezeu... pentru ca sunt ortodox, si chestia asta ne-o explicat-o si profu' de tehnologie. In fine, pana la urma ti-ai aduce aminte ce ai visat? Nu, asta-i raspunsul, multi, multi, foarte multi oameni si-au pus intrebarea asta, dar nu o pot dovedi ca este adevarata. Dar asa s-ar presupune ca este cu viata. Viata este acel "vis" in care dupa ce murim, nu ne mai aducem aminte ce am visat in "viata anterioara", reincarnandune intr-o alta persoana. Si da, viata este un test pentru fiecare, exact cum a spus #Made_Self_1995 la randul lui. Dar, fiecare isi poate da cu parerea. O zi faina!

| TortQuemado a răspuns:

Nu.

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Da

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns:

Normal Isus te testeaza sa vada cum esti ca mai exista o lume mai buna te testeaza daca trebuie sa te duci intro lume mia buna sau intro lume mai rea Asta depinde si de tine sti tu sa nu furi omori ETC Funda plase

| Prezidentul explică (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Nu cred in prieteni imaginari, scuze.

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns (pentru Prezidentul):

Ce vrei sa spui exista alta lume doar morti stau acolo deci e un test al vieti uunde o sa fi ales Rai sau iad Incelege Cei care au murit sau dus si in rai si in iad si mai bine cum ti-am spus doar morti se duc acolo testul vieti pentru a te duce o lume mai bun sau mai rea ai fost te-ai dus in rai o lume mai buna in iad o lume mai proasta incelege nu vrei sa incelegi Funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru Caprioru_Cosmin_1995):

Isus nu exista.

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu existe atunti nu se faceau bisericile atunti noi cand o sa murim unde ne ducem ce facem raspunde-mi

| Adriana_Constantinescu_1976 a răspuns:

Pentru mine este pentru ca orice clipa pe am trait-o a fost mereu un inceput cateodata chiar un obstacol.Asa ca testul vietii incepe de cand ne nsstem pana murim.