| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in existenta extraterestilor? daca nu de ce? chiar credeti ca suntem singuri intr-o galaxie asa de mare? si cum va esplicati faptul ca au fost vazute o-zeneuri "ufo" (obiecte zburatoare neindetificate)? credeti ca cei de-la NASA stiu multe despre ei dar nu vor sa dezvaluie secretele?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Cred si am vazut multe documentare despre OZN-uri, in fiecare an tot mai multe OZN-uri sunt vazute. Deci nu suntem singuri in Univers si ar fi pacatsa fim singuri sad
De fapt nu numai NASA ascunde secrete, dar si guvernul si ei cred ca nu stiu happy si altii. Incidentul de la Roswell, un OZN s-a prabusit si militaria a gasit cadavrele unor extraterestri, dar ei ascund totul si daca afla cineva strain despre asta ii omoara. Nu glumesc, am vazut intr-un documentar ca 2 biciclisti au ajuns accidental aproape de baza militara si erau cat pe ce sa fie omorati, o masina a militariei i-a gasit si au jurat sa nu mai spuna nimanui despre asta.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Singuri clar nu suntem, insa omul e dotat cu o imaginatie de invidiat si un talent de a exagera lucrurile...Deocamdata nimic nu e concret, nimeni nu a luat legatura cu noi, dar noi "vedem" nave si cercuri in lanul de porumbhee hee. Asta inseamna ca "District 9" e bazat pe un caz reallaughing

nony
| nony a răspuns:

Cat de redus sa fii ca sa crezi ca in infinitatea universului suntem singuri?
Normal ca exista fiinte extraterestre...sau tu inca mai crezi ca am fost facuti din lut? thinking

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mi se pare greu de crezut ca prezenta noastra pe planeta asta care-i doar un strop in imensitatea Universului e urmarea unei unice si irepetabile...intamplari.Sa consideri ca esti singur in Univers mi se pare aroganta.

| oz a răspuns:

Viata pe alte planete sunt sigur ca exista... dar sunt de parere ca noi nu suntem atat de evoluati...psihic si tehnologic...cat sa fim bagati in seama. E ca si cum ai incerca sa vorbesti cu o furnica...sau o musca, nu are sens.

| cd92 a răspuns:

Am pus si eu o intrebare asemanatoare, poti citi raspunsurile aici http://www.tpu.ro/......-in-cursa/