| Los a întrebat:

Ne dezvaluie cei de la NASA sau cercetatorii in general tot ce descopera, si stiu ca e de interes public? Mi se pare ca cei de la NASA cel putin stiu mult mai multe, si ne mai arunca o castana din cand in cand sa o rumegam, facem valva, iar pentru ei e o nimica toata, chit ca ii dam in vileag cu acea intamplare, chit ca nu. Voi ce credeti?

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

NASA...si nicio organizatie guvernamentala din lumea asta nu dezvaluie publicului toate informatiile de care dispune.

Este si normal, sunt lucruri pe care un om de rand nu ar trebui sa le stie pentru ca altfel si-ar trai viata in frica.

Dar desi exista secrete....nu cred sincer ca sunt atat de mari pe cat sugereaza teoriile conspirationiste.

| Los explică (pentru Apache):

Urasc ideea de frica in societate. societatea actuala e bazata pe frica. Ne e frica doar de ce nu conastem; daca vom trai mereu orbi la ce se intampla in lume (lumea ca Univers, nu planeta) vom avea mereu frica de ceva nou, pe care nu il cunoastem. Poate ar trebui educate cateva generatii in asa mod incat sa fie mai deschise la mine, dar atunci ar deveni prea haotici poate.

| sublime89 a răspuns:

Pe ce te bazezi cand spui ca "ti se pare" ca e asa?

| Los explică (pentru sublime89):

Adica de ce cred asta? Pai un accident car emi-a atras atentia a fost cel al unui om de stiinta parca (nu mai retin numele), care spunea ca va dezvalui lumii adevarul despre viata extraterestra; culmea, chiar in urmatoarea zi a fost lovit de o masina.

| sublime89 a răspuns (pentru Los):

Nu s-ar putea pastra secretul daca s-ar sti. Ar fi mult prea tentant pentru anumiti oameni sa-l dezvaluie, si nimic nu i-ar putea opri. Ar putea merge oricand la o televiziune si sa spuna tot. Bob Lazar a facut asta si nu a patit nimic. Traieste si in prezent fara probleme.

| ErrorFound a răspuns:

Ne arata ceea ce putem intelege. Doar n-ai vrea sa faca publice intalnirile cu extraterestrii, tehnologia recuperata de la nazisti, prototipurile de nave care vor pleca pe Marte in 2020, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu.

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu ne spun totul.Sunt o organizatie farte bine aparata.Descoperirile lor sunt uneori socante, insa nu ni le fac publice pe toate!

| RandyMarsh a răspuns:

Este si normal sa nu ne dezvaluie totul...
Prea multi oameni nu stiu cum sa faca fata unor vesti, in general.

| Syela a răspuns:

Ne arunca doar cate o castana din cand in cand. Noi, oamenii de rand nu o sa aflam niciodata tot ce au reusit sa descopere; poate multe dintre lucrurile care ni le arata nici nu sunt adevarate...