| victor333 a întrebat:

Credeti in multivers adica ideea ca acest univers in care suntem e interconectact si cu alte universuri?

15 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Sunt convins.

| sabin89 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar mi-ar placea sa existe, ca asta pe care il avem a devenit cam neincapator. Simt ca ma sufoc, n-am spatiu destul. Acum, pe bune, vorba unui user mai sus, ne putem astepta la orice de acum. Stiinta progreseaza intr-un ritm ametitor; nici n-apuci bine sa asimilezi niste adevaruri, ca se descopera deja altele. Nu m-as mira sa aud intr-o zi ca s-a descoperit posibilitatea de a desparti Marea Rosie prin simpla ridicare a unui toiag. Iar daca mai sunt si alte universuri, pot trage si eu nadejde ca, atunci cand voi muri, ca la un hocus-pocus, voi aparea viu in alt univers.

| TheAce a răspuns:

Categoric. Teoria corzilor a fost dovedita in repetate randuri si iti sugerez sa o citesti. S-ar putea sa iti placahappy

| RAY a răspuns:

Da e posibil dar fara dovezi =fantezii

| dragos9234 a răspuns:

Nu prea reusesc sa percep infinitul.
Cu toate astea, cred ca exista o posibilitate destul de mare ca multiversul sa fie real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu cred

| victor333 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu? e posibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mult SF...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt,daca ma gandesc mai bine,ar fi posibil,,am citit recent pe site-ul lovendal unele intamplari,parerile sunt impartite,cred in fantastic si in mistic, astea sunt lucruri care trebui studiate pe indelete nu poti raspunsul asa, cred ca ar putea exista, dar pentru asta e nevoie de ceva, ceva ce noua oamenii ne scapa.

| Medema a răspuns:

Normal e si demonstrat stiintific!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Medema):

Cum?

| ema_2625 a răspuns:

Orice este posibil pe lumea aceasta.Nu mai ma surprinde nimic.Totusi cred ca exista ceva, asa cum exista si visele.

| xLollo a răspuns:

Nimic nu dovedeste existenta lor, si nimic nu dovedeste faptul ca ele ar exista.

| victor333 explică (pentru xLollo):

Mai informeaza te in 2014 un nou satelit pe nume Lisa va fi lansat de catre nasa si asta e unul din scopurile sale sa demonstreze ca exista si alte universuri--http://www.youtube.com/watch?v=39qmbl7mpJQ

| adyyta a răspuns:

Da, e posibil