| Prezidentul a întrebat:

Credeti in "sinuciderea rationala"?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

EGOÍSM s. n. Atitudine de exagerată preocupare pentru interesele personale și de nesocotire a intereselor altora.

Deci cum e un act de egoism? Adica x persoana trebuie sa ramana in viata deoarece asa vrea z persoana?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai cancer in metastaze, merita sa-ti pui capat vietii, altfel tristetea se trateaza cu medicamente.

| Doub a răspuns:

Nu,sinuciderea e un act de lasitate.

| MskDesign a răspuns:

Nu exista sinucidere rationala.Este doar un act de egoism total.

| Wehrmacht a răspuns (pentru MskDesign):

EGOÍSM s. n. Atitudine de exagerată preocupare pentru interesele personale și de nesocotire a intereselor altora.

Deci cum e un act de egoism? Adica x persoana trebuie sa ramana in viata deoarece asa vrea z persoana?