| PrsRaluca a întrebat:

Cum as putea interpreta proverbul "Dacă vrei să te îneci, fă-o într-o apă adâncă."?

Răspuns Câştigător
| ChioruL14 a răspuns:

Ca sa fii sigur ca nu mai ai cale de intors.
de exemplu, acum vreo 2 ani pe un tovaras de-al meu l-a parasit gagica si vroia sa se omoare aruncandu-se de la etajul 2. stii ce i-am zis? "ba...stai ma cuminte...cazi cu spatele de o bordura, mai ramai si handicapat toata viata. daca vrei sa faci o treaba calumea, du-te pe terasa si de acolo te arunci."
m-ai inteles?

7 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Inseamna sa faci sex cu una care e galeata.

| Vizitiul a răspuns (pentru CoquineNoire):

rolling on the floor))
Inseamna ca, daca-ti fac astialalti tema, de fapt, iti fac felul...

| superdorex a răspuns:

Adica sa o faci bine sa nu te mai intorci! Sa ramai acolo...e ca si cum ai zice sa iti dau una...iar tu sa zici daca nu o dai bine sa raman acolo daca ma ridic te omor!

| titisan70 a răspuns:

Punand proverbul in practica dar la primavara pentru ca acum sunt inghetate apele adanci.

| BlossomInWind a răspuns:

Hmmm.cred ca e ceva de genul, daca vrei sa mori, macar sa mori intr-un mod curajos thinking nu sa fie ceva penibil, sau macar sa faci ceva ca sa fii cunoscut, sa ramana ceva dupa urma ta... ma rog nu se refera neaparat la moarte, am dat eu un exemplu.

| iioonnuutt a răspuns:

Dupa mine ar insemna ceva gen:daca tot faci o prostie macar fa una mare.

| Poep2 a răspuns:

Poate ar vrea sa insemne ca daca vrei sa fi sigur de un lucru fa-l cum trebuie. Eu asa cred happy