| anonim_4396 a întrebat:

Daca adam si eva au avut 2 baieti cum au aparut mai multi oameni?

Răspuns Câştigător
| N538961518 a răspuns:

Inseminare artificiala de la duhul sfant laughing

13 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Probabil s-au casatorit intre ei

| andreutz a răspuns:

Ai auzit de incest?

cristian
| cristian a răspuns:

Cei doi baieti au mers la ''agatat''...

| kh1ss a răspuns:

Citeste biblia... adam si eva nu au avut numai 2 baieti tongue au avut mai multi baieti si mai multe fete, ei s-au casatorit cu surorile lor, si au facut altii copii, copii au facut altii si tot asa tongue

| selef a răspuns:

Tocmai ai demonstrat originea homosexualitati.

| RamonaMn a răspuns:

Daca citesti Biblia in intregime iti vei da seama ca Adam si Eva au avut si baieti si fete.Iar...copii au fost...tongue...obraznici...si....au aparut nepotii lui Adam si Eva...si tot asa..day dreaming

| oooooooo a răspuns:

Atunci...Biserica de ce condamna incestul? la ei nu a fost incest? frate cu sora?
-a nu se intelege ca sunt de acord cu incestul.in nici un caz!
doar ca e destul de greu sa intelegi religia, biblia, credinta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce prostie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-l pe eufrosin! el stie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a avut numai doi baieti, au fost mai multi si baieti si fete, cain s-a casatorit cu una dintre surorile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este vorba despre magazinele adam si eva, atunci cei doi baieti ar fi putut fi, fiecare, de la BGS. Iar oamenii au aparut mai multi cand au iesit de la lucru.
Daca e vorba despre Adam si Eva, atunci logica trebuie lasata "la poarta".
Sau, intr-un citat absolut inexact, "nu ar trebui sa existe niciun fel de polemica intre creationisti si evolutionisti: cei care cred ca au fost creati de Dumnezeu, chiar au fost; cei care cred ca se trag din maimute, chiar se trag..."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand atunci nu existau boli genetice, erau perfecti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand perechea de oameni a fost izgonita din eden li s-a spus, cresteti, inmultitiva, umpleti si stapaniti pamantul.in sudoarea fruntii sa-ti castigi painea si pamantul spini si palamida sati dea.si asta s-a intimplat.