| NonZarek a întrebat:

In Biblie spune ca primii oameni au fost Adam și Eva, ei 2 au făcut 2 băieți, dar de acolo nu ne mai spune. Cum a apărut omenirea dacă au făcut 2 băieți?

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"In Biblie spune ca p... dar de acolo nu ne mai spune"

deh, are și ea o groază de omisiuni

| CostinAlamariu a răspuns:

Spune foarte clar ca au mai avut si alti copii. Si care doi baieti? Nu stii sa numeri? Abel, Cain și Set deja sunt 3, nu 2.

| NonZarek explică (pentru CostinAlamariu):

Ok, am omis 1, dar fetele unde sunt?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru NonZarek):

Literalmente scrie ca au avut si alti copii, fete si baieti.

| NonZarek explică (pentru CostinAlamariu):

Am înțeles

| DonEduardo a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| FantasyBoy a răspuns:

Trebuie sa ai ZERO cunostinte de genetica, ca sa crezi ca specia umana a aparut din 2 sau chiar din 2000 de indivizi!
Numai religiosii care citesc "biblii' si "visuri de maica domnului" pot face abstractie de concepte esentiale precum consangvinizare, haplogrup, transcriptaza, cromozomi, etc.