| turasel a întrebat:

De ce totul se invarte in jurul cifrei 7?
Pianul: 88 de clape 8+8=16 adica 1+6=7
Saptamana are 7 zile
Omul are 7 virtuti
Exista 7 naturale minuni ale lumii
Sunt 7 continente
Si asa mai departe...

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Si cu numarul 23 cum ramane? Coincidente.

| Rapplex a răspuns:

Pura coincidenta. Plus ca tu ai facut 88 -> 8+8=16 -> 1+6. Daca tot adunam, scadem, impartim si inmultim am putea obtine si alte numere in jurul carora se "invarte totul".

| Musique a răspuns:

7 e boala ta, nenorocitul!

| Chillcs a răspuns:

Prietene, e vorba de numerologie. te-ai concentrat tu asupra literei 7 prea mult si de aia observi anumite lucruri in legatura cu aceasta. Nimic anormal sau paranormal. Si eu observ ceva in jurul cifrelor, 23 si 25 dar stiu ca mi se intampla asta doar fiindca ma gandesc la ele si le observ mai mult ca pe celelalte. Ca te sperii un pic, uita-te la filmul "The number 23".

| CeaCuMasca a răspuns:

Uite,și numele meu, Iulia, are 5 litere, plus două are 7! Măi să fie, e oare vreo coincidență?

| Mădă0611 a răspuns:

Coincidenta.
Tu si Jim Carrey (The number 23) laughing

| introduaicinumele a răspuns:

Acelas lucru ma intrebam si eu despre numarul 39:
De ce cand ma uit la ceas este si 39 de cele mai multe ori?
De ce vad multe masini care au numarul 39?
De ce scoala mea contine si numarul 39 in nume?
De ce o doza de cola are 139 de calorii pe care le poti arde in 39 de minute daca speli geamuri?
De ce cand deschid o carte de multe ori o fac la pagina 39?
De ce in jocuri am 39 de gloante?
De ce pe Youtube sunt filme cu 39 de like-uri?
De ce in serialul meu preferat (Stargate) fiecare poarta stelara are 39 de simboluri din care se pot forma adrese spre alte porti?
De ce 3x9=27 si daca adun fiecare cifra din data nasterii imi da tot 27? (1+9+9+8=27)

Daca te gandesti la un numar il vei vedea peste tot... la fel se intampla si cu numarul 69batting eyelashes

| Xenya a răspuns:

Este doar in imaginatia ta! laughing

| turasel explică (pentru Xenya):

Ce raspunsuri patetice! http://www.2012en.ro/2011/05/magia-cifrei-7/ uite aici cate lucruri in istoria lumii si toate au fost 7...si am intrebat de ce 7 si nu 125 ( de exemplu) de ce credeti voi asta

| Warhead a răspuns:

E ca şi cum ai zice:,, Am 2 muci în borcan. Dacă mai pun 5, o să fie 7. Hai să întreb pe TPU.". -_-

| vasi14 a răspuns:

7 reprezinta cifra fericiri, a impliniri de aceea este prezenta in basme si in religie( 7 sfinte taine, 7mari pacte)