| Razvan a întrebat:

De ce uneori nu avem curajul sa spunem ce simtim? Si atunci cand ne decidem totusi sa o facem nu mai este nimeni sa ne asculte? De ce nu exista acele persoane care sa ne citeasca direct in suflet, fara sa fie nevoie de cuvinte care pot fi interpretate?
Curajul clipei... da, cred ca asta imi lipseste.Am pierdut multe persoane dragi din cauza "indiferentei mele"(da` de unde oh go on ) pentru ca "ceva" m-a oprit sa le zic ce simt, cat de mult ii apreciez
In loc de trairi, acum sunt amintiri.Si e complet vina mea. Faptul ca nu mai pot face nimic, e inca si mai ingrozitor decat constatarea greselii
Pe unii oameni pur si simplu nu ii mai poti intoarce din drum.Si atunci realizezi ca acei oameni sunt exact ca tine.Au toate defectele pe care le urasti la tine nu iti dai seama cand si cat de mult te poti atasa pe ei pana nu ii pierzi. Un singur sfat, aruncat in vant, din partea persoanei care stii ca e ca tine, iti poate schimba definitiv viata
"Treci peste, traieste-ti viata". Un zambet ironic si un gust amar.Nu era vorba de o despartire a timpului.Ci de una a orgolilor
Poate nu e atat de intresant sa te joci cu focul.Si asta nu din teama ca te-ai arde, ci ca te-ai indragosti de caldura lui
Poate ca tacerea nu e intotdeauna cel mai bun raspuns
Poate ca am pierdut startul legandu-mi siretul, dar asta nu inseamna ca am pierdut automat, concursul.Nu crezi?thinking

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

Cand faci o cursa, concurs incerci sa implinesti ceva si muncesti pentru asta, pui suflet faci sacrificii, la sfarsit nu mai conteaza ca ai ajuns sau nu primul ci ca ai trecut de finish. Daca pierzi ceva chiar daca realizezi dupa ce ai facut nu este din cauza indiferentei ci doar din teama, pentru ca daca ai fi indiferent nici nu ti-ar pasa ca ai pierdut sau nu.Traieste-ti viata si treci peste sunt doar cuvinte... uneori te consoleaza dar mergi mai departe oricum fie ca vrei sau nu.Persoanele pe care le pierdem, nu le pierdem din cauza ca nu am spus ceva la momentul oportun ci pentru ca s-au saturat de asteptat pentru ca in adancul lor stiu ce ai vrea sa spui si nu o faci, ce ai vrea sa pronunti si nu reusesti poate e mai bine pentru ca cel care vrea sa iti fie alaturi va ramane mereu cu tine, va intelege cand iti lipseste curaj, va sti sa intuiasca ce gandesti, va sti ca odata si odata ii vei spune ce ai de spus. E ca o tombola raman cei care au rabdare, cei care nu cer fara sa dea, cei care raman atat in momente bune cat si cele mai putin bune, raman cei care stiu sa pretuiasca o alta fiinta, cei care nu se gandesc numai la sine.Si la sfarsit raman foarte putini dar sunt cei adevarati, cei langa care merita sa stai indiferent ce va fi.Acele persoane sunt numarul 1.

12 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Bai de nasi am inteles ca nu aveti nevoie dar de popa sigur, am aranjat cu @Parintele si a fost foarte bucuros sa va casatoreasca si a promis ca va fi casatoria secolului prin frumoasa slujba de teorie a evolutionismului ce vă va impreuna inimile. A mentionat ca musai să fie si @crinu cu cadelnita. tamâie, mir si lumanari sa nu supere amici nostri credinciosi că dupa aceea se va lasa cu mare spriţuiala intre descendenti maimutelor si cei ai minunii divinului ceresc.

| Razvan explică:

@Kronstadt
Gata, ne luam. Felicitarile, masa si dansul cand om vrea si om puteaoh go on
Chiar m-ai facut sa zambesc, sa stiilaughing

| Razvan explică:

@Madia.Noi suntem oameni moderni. Fara nasi.Ne casatorim in Las Vegastongue

| Razvan explică:

Ma deprima multe si ma bucura putine bre @crinule
Nu ma incalzeste deloc faptul ca nu sunt singura.Sa stii pe altul tot asa amarat ca tine, te face pe tine sa devii inca si mai posacoh go on
Inedit.Spectaculos.Live.Senzational.OTVsmug

| Gaby_3536 a răspuns:

@onutzu/ai perfecta dreptate si totusi de ce nu realizam la momentul potrivit ceea ce trebuie sa facem? deoarece nu suntem educati cum ar trebui sa fim.Pentru un viitor mai bun, va trebui sa punem bazele pe educatia noastra apoi pe a celor din jurul nostru.

| madia a răspuns:

Uuu. O nunta pe TPU. Felicitari.
Ne chemati si pe noi, nu?laughing
Cine sunt nasii?big grin

| Lluvia a răspuns:

Ba da e adevarat ce spui
Dar uneori nu spunem ce simtim din frica
Ne este teama sa spunem verde in fata adevarul din mai multe motive. Poate credem ca sentimentele nu sunt impartasite, sau avem o idee diferita si ne gandim ca nimeni nu va accepta
Astia suntem noi oamenii. Toata lumea e asa. Nu cred ca putem schimba nimic.
Atunci cand ne decidem sa ne exteriorizam sentimentele nu mai e nimeni sa ne asculte, normal deoarece nimeni nu sta o viata dupa noi. Uneori trebuie sa risti ca sa castigi.
Si nu intotdeauna gasim persoane care sa ne citeasca tristetea din privire. Unii isi dau seama dar nu le pasa, pe cand altii chiar nu observa tristetea dincolo de un zambet. Asta e, asa suntem noi oamenii, nu putem schimba prea multe... din pacate oh go on

| zalisa a răspuns:

Poate că uneori nu e bine să ne citească cineva în suflet. poat gândurile noastre ar răni.

| Enma a răspuns:

Daca ar exista aceea persoana nu am mai fi atunci atrashi de mister

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, nu oricine poate marturisi ca face si greseli, pe care le regreta.
Cred ca esti inca pe o cale buna.
Incearca sa cauti raspunsuri cu privire la sensul vietii, si intr-o zi vei intelege mai mult decat atat.
Din pacate, trebuie sa iti raspunzi singura.
Daca cauti, vei si gasi.Nu te indoi de asta. Omul nu a aparut asa deodata, din nimic, si deci cineva cauta ca tu sa intelegi cat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fim constienti ca numai unul a fost Prometeu iar noua alorlanti nu ne revine decit umila sarcina de a accepta ceea ce sintem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai bre? te deprima sarbatorile? stai cuminte ca b nu esti singura. da uite ca ai parte de inedit. te mariti in direct. yahoooooo!