| RamcolL a întrebat:

De cele mai multe ori fara temei, multi dintre noi tind sa nu suporte anumite tipuri de persoane.

Tu ce fel de oameni "nu suporti"?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Am trecut de faza asta.Ma gindesc ca pina si nesuportarea asta tot din vina noastra este.

28 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Genul @Arthur.

| Arthur a răspuns (pentru Hombre):

Nu că aşi avea ceva cu oltenii, dar au o vorbă bună : '' Cei fără duşmani nu au valoare ''. Mă bucură atitudinea ta constantă. Am un prieten din Jebel care se manifestă exact ca tine. Are idei fixe dar e băiat bun.

De Crăciun fii mai bun,
Poate-ţi merge mintea tun
Şi nu mai fi aşa...

Merry Christmas!

| Arthur a răspuns:

Nu suport prostia, violenţa gratuită, linguşeala şi pisălogeala.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cred că e datoria mea să nu suport 90% di noameni, atâta timp cât mă regăsesc în majoritatea răspunsurilor laughing.

| WR104 a răspuns:

Mie nu-mi plac oamenii in general totusi cel mai mult nu suport acei oameni care-ti zambesc si iti vorbesc ca si cum ai fi cel mai bun prieten/a desi te cunosc de 5 minute.

| Laura a răspuns:

Nu suport oamenii cu aere de poeți/psihologi și pseudo-intelectualii ăia care se chinuie din tot adinsul să pară deștepți și mai au și aere de superioritate în prostia lor. Și nu-mi plac oamenii sensibili.

| morningstar a răspuns:

Persoanele care profita de altii atunci cand cei din urma sunt buni cu ei.
Cei care sustin: 'nu suport invidia, rautatea, etc', dar in cateva momente deja dau dovada de toate acestea.
Cei care judeca totul si care exagereaza sau pun totul la superlativ.
Cei care zambesc fals, se prefac ca te asculta sau care vorbesc doar despre ei.
Cei care lingusesc doar pentru a obtine ceva.
Cei care nu stiu sa multumeasca, sa se scuze, sa se comporte politicos si civilizat.
Si multe alte categorii...

| Kaℓi a răspuns:

In general, nu-mi plac oamenii rai, de o rautate gratuita, care se hranesc parca din raul pe care il fac. Ca exista si de astia.
In particular, asa cum ceri tu... adica, "fara temei", exista oameni pe care ii antipatizez fara un motiv anume, pur si simplu instinctual. Nu intotdeauna, dar de multe ori pe parcurs se releva pana la urma un motiv al antipatiei subite pe care am simtit-o, de aceea am incredere in instinctele mele laughing

| Încrucişătorul a răspuns:

Oamenii care prejudeca, sunt plini de stereotipuri si cei ipocriti/nesimtiti.

| andrei a răspuns:

Lingaii, arogantii, uneori si mistocarii (genul de persoane care comenteaza la orice doar sa faca putin umor).

| RAY a răspuns:

Persoanele care sunt false, prefacute, tocmai ce am dat de o persoana falsa asta e

| WR104 a răspuns (pentru RAY):

Era mai ciudat daca nu dadeai deloc de o perosana de genul asta, oricum nu poti sa-i judeci foarte tare oarecum societatea te "obliga" sa fi putin prefacut sau fals asta daca vrei sa te integrezi cat de cat in ea.

| Mădă0611 a răspuns:

Prefacutii, ipocritii.
Ma enerveaza acele persoane care cred ca au dreptul sa faca ceva care il ingradeste cumva pe celalalt si cand le faci acelasi lucru, chiar daca nu tie ti-au facut ceva, ci ca sa vada cum e, vai, ce rea e lumea, si ce buni sunt ei puppy dog eyes, nu au facut rau nimanui, mai folosesc si expresii gen "Nu ma placi? Ia un loc langa restul tarfelor care asteapta sa imi pese". Dar vai, daca nu iti pasa, de unde stii ca eu nu te plac?

| WhatheWow a răspuns:

Buna intrebarea!
Eu nu suport asa : ipocritul, ignorantul, egoistul, mincinosul, perversul, "pupincuristul", "mancatorul de rahat", prostul, "cocalarul", "omul hiena", "omul sarpe", "maimuta urlatoare urbana", "cocotele" si in special, omul lipsit de principii si caracter, in sensul bun al cuvantului.

| dragos9234 a răspuns:

Alcoolicii si prostii.

| Delicacy a răspuns:

Nu îmi plac persoanele cu un grad prea mare de ipocrizie şi vanitate.Majoritatea pe care îi cunosc sunt aşa, iar eu mă limitez doar la un salut şi nimic mai mult.

| michelia a răspuns:

Mitocanii, grosolanii, ignorantii fuduli, pretiosii, afectatii, ipocritii, duplicitarii, timpitii aristocrati, oamenii rai si cei care ma plictisesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cei care bat campii ore intregi cu pretentia sa fie ascultati si apoi nu-i intereseaza deloc ce ai tu de spus. nu-mi mai place de cei care vin si-ti cer sfatul si apoi fac taman pe dos, ba chiar iti mai poarta si pica mai apoi ca ai fost sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fiu sincer? Pe cei mai inteligenti decat mine, ca pe restul ii pot domina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I can't stand motherfockers.

| stpu a răspuns:

La cat de puerila e intrebarea aceasta, nici nu merita raspuns.

| Ando1dul a răspuns:

Ingamfatii si cei care se cred superiori

| s3v3n7 a răspuns:

Mie nu imi plac persoanele cu "aere de vedeta" cele arogante, cu "nasul pe sus".

| rody5 a răspuns:

Se spune ca persoanele cu care ne certam cel mai mult sunt cele de la care avem de invatat anumite lectii de viata.
In principiu ce spunem despre "dusmani" e oarecum o caracteristica a noastra.

Acu depinde de ce ne este noua favorabil pentru bunastarea psihica, fizica etc.

Eu nu suport oamenii care tipa! Ma streseaza. Dar oricum trebuie sa nu lasi pe nimeni sa-ti strice starea de spirit.
Am zis.
big grin

| Marina01 a răspuns:

Hmm..este o intrebare foarte buna.dar nu-ti pot da un raspuns clara, depinde de persoana respectiva ...adica vreau sa spun ca difera in functie d epersoana, cunosc tipologii de oameni la care iubesc micile defecte pe care la alte persoane le urasc...e ciudat, sunt om, sunt relativ nu sunt stabil in decizii!winking

| StefanelAlex a răspuns:

Nu suport persoanele carora gura nu le mai tace sau care tot se baga in seama.

| SwettieNicki a răspuns:

Imi sunt antipatice(adica nu-mi plac) persoanele egoiste, cu 'prea mult' tupeu, cei foarte mandri de ei, gen "vai cine sunt eu? sunt o frumusete!" big grin si cei foarte nemilosi adica care isi bat joc de persoanele sarace sau de animale etc. Aceasta este parerea mea:*

| Lawsford a răspuns:

Nu-mi plac oamenii care se considera "geniile" pamantului.