| NoGames a întrebat:

După părerea voastră sinuciderea este lașitate sau curaj?

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Disperare.

137 răspunsuri:
| Anonim3007 a răspuns:

Lasitate prostie curaj disparitie... daca te sinucizi nu e asa usor cineva va plange dupa tine lasi in urma niste lacrimi, niste parinti indurerati, niste prieteni tristi, (daca ai o iubita), o iubita care va plange dupa tine, u iti pierzi viata deci concluzia nu merita ca lasi in urma doar lacrimi

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

De ce intrebi daca te gandesti sa faci asta las-o balta...Si este prostie.

| Dragon01 a răspuns:

Da,e prostie! Doar ca presa le promoveaza."S-a sinucis de foame" S-a sinucis din dragoste" de ce nu scriu "S-a sinucis de prost ce era"

| sessori a răspuns:

Depinde in ce fel te sinucizi in ce fel de circumstante in japonia e privita ca un act de curaj (ma refer la samurai care se sinucideau pentru a nu deveni prada dusmanului ) iar sinuciderea in sine e un act de lasitate de a nu privi cu demnitate lucrurule care ti se intampla de exemplu iti moare sotia si copii intr-un acident ce faci te sinucizi sau o iei de la capat depinde de caracter depinde daca persoana care sa sinucis avea depresii sinuciderea nu poate fi privita ca un act de curaj in lumea moderna ci ca o neputinta de a trece peste unele lucruri. pshihologi se ocupa destul de des de probleme de genu asta daca ai o problema de acest gen te sfatuesc sa te gandesti de multe ori inainte sa decurgi la gestul extrem dar mai bine consulti un pshiholog sau vb cu un prieten. Orcum ca sa iti tai venele trebuie sa fii destul de curajos laughing.

| PotcaPădurii a răspuns:

Rezultatul unei boli psihice - Nebunie totala.

| Zmeura a răspuns:

Sinuciderea este lasitate, cei care se sinucid nu au curaj sa isi continuie viata sperand sa se ridice de jos

| ajutorul3000 a răspuns:

Din mai multe motive.Din care si prostia.

| Alissonn14 a răspuns:

Lasitete, pentru ca nu ai curajul sa infrunti adevarul. Daca ai fi curajos ai trece peste si nu te-ai sinucide...

| Geomik a răspuns:

Lașitate!

| BiaSiAtat a răspuns:

Lasitate pentru ca-ti este frica de viata.

| IAmSoDifferent a răspuns:

Curaj... trebuie sa fi putin dus cu acoperisul sa te sinucizi

| stuffhappens a răspuns:

Curaj sigur

| lalabell a răspuns:

Este clar ca e lasitate, cand sunt ing¡fundati in probleme prefera calea cea usoara, trebuie sa iei viata in piept si sa razbesti prin tot si sa nu renunti niciodata

| Alice_1004 a răspuns:

Curaj si agonie...

| GabrielusRacing a răspuns:

Prostie

| FeTiTaDeCaRtIeRx3 a răspuns:

Prostieee! Bhaa!laughing

| Laura_6991 a răspuns:

Lasitate dar si curaj...

| cathwoman a răspuns:

Lasitate, prostie, disperare rolling on the floor

| NikoIsDirectioner a răspuns:

LASITATEA deati sfarsi viata pentru. un lucru banal... PACAT este sa uciza si sa te sinucizi!

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Dovada de o prostie inimaginabila. oamenii care fac asta nu stiu sa isi traiasca viata

| Melindutza a răspuns:

Lasitate

| GiGeLVaSiLe a răspuns:

Lasitate,porstie

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Lasitate

| Ga3yC00L a răspuns:

Timpenie, idiotenie, cretinism, situpizenie...

| alex50 a răspuns:

Dupa parerea mea este un gest ce denota lasitate, din moment ce nu mai vor sa lupte cu greutatile de zi cu zi.

| floriilegale a răspuns:

Lasitate

| Murthag a răspuns:

Lasitate si curaj...50/50 big grin Ii este frica sa traiasca dar a avut curaj sa-si puna capat zilelor

| Francesca14 a răspuns:

Lasitate sau Disperarewinking

| iiiiiza a răspuns:

Cretineala!

| Anonim05010 a răspuns:

Cu siguranta cei care fac asta o fac din disperare. Exista anumite momente in viata cand simti ca nu mai poti sa faci fata unei anumite dureri sau stresului. Atunci crezi ca singurul lucru care poate opri durerea respectiva este sinuciderea. Insa ea nu este o solutie. Dumnezeu ne incearca pe toti, pe altii mai mult sau mai putin. Cand simtim ca nu mai puteam, avem nevoie ca cineva sa fie langa noi, sa ne asculte. Traiti-va viata ca este frumoasa si cu rele si cu bune!