| IONUTAlexandru2015 a întrebat:

Este adevarat ca pe data de 21.12. 2012 vine sfarsitul lumii? Sunt putin cam speriat!

Răspuns Câştigător
| Goooogle a răspuns:

As se spune dar nu cred ca va venit sfarsitul lumii, doar Dumnezeu stie cand va avea loc asta.Pana la urma Dumnezeu ne-a facut pe noi oamenii din iubire, de ce sa ne distruga acum?

19 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Este sfarsitul unei lumi vechi si inceputul unei lumi noi asta la un nivel de constiinta, modul de gandire vechi nu va mai functiona in urmatoarea perioada, nu va fi un eveniment catastrofal global; tranzitia asta a inceput de ceva timp este una treptata iar data respectiva este un punct de mijloc, este un fel de clopotel al schimbarii ce se petrece, bucurate de calatorie sunt timpuri extraordinare big grin namaste!

| onasis1961 a răspuns:

Trebuie să fii real speriată! Va veni sigur! Chestia este că va veni peste miliarede de ani.Ce facem? Hai să aşteptăm până atunci să vedem cum e.Ce zici? AŞTEPTĂM?

| RAY a răspuns:

Eu mi-am construit piramida ca sa scap de ea

| DrunkenRat a răspuns (pentru RAY):

Serios? eu inca sap la buncar...

| EvaneSScence a răspuns:

Si in 2000 a venit si uita-ne unde suntem acum. Curaj happy

| Ƨirenia a răspuns:

Nu.

| adrew a răspuns:

Nu te teme, Chuck Norris e cu noi

| robert35 a răspuns:

Sfarsitul noi nil facem cu mana noastra

| GoddessMaui a răspuns (pentru robert35):

Vad ca deja a venit sfarsitul limbii romane...

| DrunkenRat a răspuns (pentru robert35):

Profund.

| GoddessMaui a răspuns:

Si eu ma sperii cand vad tot mai multi oameni care cred in conspiratiile astea.

| MHems a răspuns:

Bună. Stai liniştit/ă, nu te teme, şi să nu intri în panică. Dumnezeu a creeat lumea, iar oamenii nu au de unde să ştie când şi de ce se va sfârşi. Un lucru nu îl înţeleg, ei nu se gândesc că unii oameni sunt mai sensibili, şi intră în depresie din acest lucru absurd. Până şi cei de la NASA ne asigură că acest fenomen nu poate fi determinat de către noi, oamenii. Deci Dumnezeu a creeat lumea şi s- a sacrificat pentru noi, iar omul ca să- şi poată face reclamă şi să ne sperie spune că va fi,, sfărşitul lumii,, de parcă ei ar fi creeat- o, nu Dumneyeu. Niciun om din întreaga Galaxie nu poate determina,, apocalipsa,,. Sper că te- am liniştit, şi să nu te panichezi, căci nu se va întâmpla nimic, te asigur.

| IONUTAlexandru2015 explică (pentru MHems):

Mersi mult DarkWorld! big grin pacat ca deja am dat raspunsul castigator!

| MHems a răspuns:

Nu contează că ai dat răspunsul câştigător deja, doar vroiam să te ajut, doar de aceea s-a inventat site-ul TPU, să ajutăm oamenii.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Nu,stai linistit frate, pe 21 nu se v-a intampla nimic altceva in afara ca vom lua vacanta de Craciun, doar Dumnezeu cunoaste aceste lucruri legate de Apocalipsa

| Liana12 a răspuns:

Nu cred, doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii!

| Gavril_Catalin_1998 a răspuns:

In primul Rand, Nu ne va dstruge Dumnezeu(scrie in Biblie)ci ne vom distruge noi insine...probabil al 3 razboi mondial, dar mai este pana acolo.

| Elizuca123 a răspuns:

Nu are cum...ca pana acum trebuie sa vina apocalipsa decate ori au zis si nu s-a intamplat.Nu mai crede prostii din astea. Face ce vrea Dumnezeu cu noi el decine, nu americanii...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Elizuca123):

Ce urat...In secolul 21 sa crezi ca existenta ta o decide un zeu al evreilor...