| Rockat a întrebat:

Există o știință care se ocupă cu studierea timpului?

10 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Nu,nu există! happy

| RAY a răspuns:

Nu exista pentru ca nu s-a dovedit ca exista asa ceva

| Public22 a răspuns:

Nu exista!

| Rockat explică (pentru Public22):

Tu răspunzi asa, la nimereală, am văzut că ai răspuns așa la mai multă lume.

| Public22 a răspuns (pentru Rockat):

Daca tu imi spui care e stiinta aia care studiaza timpul, esti tare. UIta-te mai bine la raspunsurile mele, nu cred ca raspund cum ai zis tu "la nimereala"

| Rockat explică (pentru Public22):

Am aflat ulterior, se numește Cronologia.

| Public22 a răspuns (pentru Rockat):

Cronologia este stiinta istoriei, nu are legatura cu Timpul.

| Peaches a răspuns:

Cronologie. Kronos (din greaca) = timp.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| DoriKat a răspuns:

Cronemica se ocupa cu studierea timpului

| Netrider a răspuns:

Rusii au studiat despre energia timpului si au facut descoperiri interesante, una dintre ele este ca omul poate modifica viteza de curgere a timpului. exista si un american Terence McKenna care a descoperit forma de unda a timpului pornind de la studiul i chingului.
http://www.youtube.com/watch?v=DGfZQJPczmI

http://www.fractal-timewave.com/