| 12345600 a întrebat:

Există un mod prin care poți face ca visele să devină reale?

Răspuns Câştigător
| Helpmeeplease a răspuns:

Dacă te referi la visele pe care le visezi noaptea..mhm oarecum da, dar depinde de vis.
Un număr mare de persoane au fost mințiți în legătură cu acest concept de vis. Ce este Visul? Unii spun că e doar imaginația creierului, alti nu au nicio parere. si tot asa.
Adevarul despre vise este ca tu ce traiesti in acel vis este real. Calatoresti intr-un univers paralel in care se intampla exact ceea ce tu visezi. Acel univers paralel se numeste multitudinea variantelor.
Îți pot explica pe șleau absolut totul legat de asta, doar că e putin de scris, iar dacă nu ești chiar așa mult interesat de acest subiect, o să îl scriu degeaba. Deci dacă vrei să continui, spune-mi. Sau pune mi o întrebare.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Glumesti. Nu toate visele ti le poti reaminti.

| Brizbriz a răspuns:

Generalizezi o chestie care e atat de diversa, ca raspunsul la intrebarea ta e imposibil

daca visezi ca faci pipi in iarba... ai grija sa nu te vada vecinii
daca visezi ca tu esti Putin, iti doresc success sa se realizeze
daca visezi ca te-ai casatorit cu Barbara Palvin... STAI LA COADA, **DUPA** MINE big grin

| Sophieka a răspuns:

Da!
Vise adica dorinte care pot fi create sau manifestate.
Tii recomand pe : Bob Proctor, Abraham Hicks, Joe Vitale (profesor spiritual ), Joe Dispenza (mare om ), filmul The Secret (2006) sau scrie pe Youtube in romana sau engleza : Cum sa manifesti dorintele tale.

| seth2016 a răspuns:

Intrebarea asta ar trebui discutata la un curs de comunicare laughing.

Sa incerc sa dau un raspuns, dar trebuie sa dau mai multe laughing.

Visele nu sunt reale? Experienta este cat se poate de reala.

Da, faci un plan si orice vis poate deveni realitate la un moment dat.

Si, da, ce visezi noaptea poate deveni realitate. Creierul poate pune cap la cap niste informatii si poate anticipa ceva.