| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun beneficiu adus organismului de alcool in concentratii mai mici sau mai mari sau acesta doar distruge organismul?

7 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Cunosc medic oncolog, care recomanda consumul moderat ( un pahar la nu stiu cate zile ) de vin si cafea in asemenea cazuri. N-o fi si ala tampit...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Undeva, candva citisem asta : "Cine bea bere traieste 100 de ani, cine bea vin nu moare niciodata".

| NickiMinaj a răspuns:

Mai conteaza? sau ai senzatia ca poti sa traiesti sanatos/bio in secolul 21? atat timp cat nu exagerezi, poti sa consumi alcool...

| noi3 a răspuns:

Pe langa multiplele lui beneficii, alcoolul mai are unul: stimuleaza glanda pineala [e aflata in centrul creierului].
de aici, afla tu mai multe happy

| 1Q a răspuns:

Vinul rosu aduce benefici organismului,un pahar doua in fiecare zi,ajuta inima sa functioneze mai bine,si tuica omoara germeni, palinca combate diarea, fiecare aduce cate un beneficiu dar sa fie consumata in cantitati mici

| Biggiesan a răspuns:

Categoric da! Traiasca sticla de fier!

| CristiB93 a răspuns:

Da alcoolul aduce benefici organismului dar doar in cantitati mici de ex este un bun dezinfectant pentru ranii si mai are multe alte beneficii dar doar consumat in cantitati mici dar daca se face exces in cativa anii se distruge organismul si devii dependent deci in cantitati mici este foarte bun