| alky13 a întrebat:

Exista vreun beneficiu la fumat?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,cancerul la plamani

| LoveSleep a răspuns:

Se dau gagicile de 12 ani la tine.

| mentholinks a răspuns:

Depinde cum privesti acest viciu si cum resimti efectele sale in viata ta. Mie mai ca mi-a distrus viata fumatul si tot nu pot sa ma las.

| Dismally a răspuns:

Nu exista nici un beneficiu. Ca fumator vei resimti o oarecare placere atunci cand fumezi dar si aceasta este o iluzie de fapt.

| Lioana a răspuns:

E ca și cum ai întreba "Care sunt avantajele decesului?"

Răspuns utilizator avertizat
| alin131 a răspuns:

Nu vad niciun beneficiu daca stau sa ma gandesc, dar vad multe dezavantaje daca ma gandesc putin...

| iar99Teo a răspuns:

1.- Probabil confortul mental al celui care fumeaza.
2.- Prin activitatea in sine pierzi timpul si pari ocupat in loc sa muncesti spre exemplu happy - poate fi un "beneficiu" pentru fumatori la serviciu
3.- Probabil ca un drog fumat ii aduce un beneficiu temporar (halucinogen) utilizatorului insa pe termen lung nu cred ca aceasta activitate poate fi numita un "beneficiu" ci mai repede creeaza dependenta.
4.- Fizic vorbind este o activitate daunatoare indiferent pe ce parte o intorci problema.